از هر زمانی برای شناسایی و جذب سرمایه گذار استفاده خواهیم کرد
شهردار اراک:

از هر زمانی برای شناسایی و جذب سرمایه گذار استفاده خواهیم کرد...

تاریخ انتشار: 06 سپتامبر 2014 - اخبار, اخبار شهرداری ها, اختصاصی
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مهندس محمدابراهیم عباسی شهردار اراک با اشاره به برگزاری همایش سرمایه گذاری و اینکه امروزه نباید تنها متکی به خود باشیم و باید از مشارکت نیز استفاده نماییم اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی مبحث کاملی می باشد و شهرداری اراک می‌تواند با اقتصاد مقاومتی مباحث خود را پیش برد و به کارکرد و بهره وری مورد نظر دست یابد
وی با اشاره به اینکه تا چهارم مهرماه مهلت ارسال مقالات به این همایش است، بیان کرد: این همایش روز ۲۹ مهر ماه در فرهنگسرای شهرداری اراک برگزار می‌شود.
شهردار اراک ادامه داد: امروزه باید اتکای خود را از نفت قطع کرده و با استفاده از اقتصاد مقاومتی کشور را از توطئه‌های اقتصادی دشمنان ایمن سازیم.
مهندس عباسی افزود: در دهه‌های گذشته شهرداری با تکیه بر عوارض کارخانجات و صدور پروانه و با تکیه بر تراکم فروشی و متراکم کردن مناطق ارزشمند شهر را اداره می کرده، امروزه مناطق مرکزی شهر اراک بسیار متراکم شده که کنترل این مشکل از عهده شهرداری خارج شده است.
به گفته وی به منظور برون رفت از این مشکل برنامه‌ریزی با تکیه بر سرمایه پایدار ضروری است.
شهردار اراک تاکید کرد: در سنوات گذشته توجه به سرمایه‌گذاری در شهرداری اراک مغفول واقع شده بود که امروزه در راستای رفع این مشکل شورای سرمایه‌گذاری به صورت موقت راه‌اندازی شده است.
وی ادامه داد: استفاده از پتانسیل‌ها و سرمایه‌های خرد و کلان استان مهم‌ترین سیاستی است که در شهرداری اراک در راس برنامه‌ریزی‌های اقتصادی قرار گرفته است.
مهندس عباسی همچنین با اشاره به محورهای همایش گفت: همایش سرمایه گذاری با سرفصل های سرمایه گذاری در پروژه‌های شهری و موانع موجود، امکان سنجی مشارکت فعال بخش‌های خصوصی در پروژه‌های شهری، رویکرد‌های مدیریت شهری در پروژه‌های سرمایه گذاری، بررسی راهکارهای تسریع در امور مشارکتی و سرمایه گذاری شهری برگزار می شود.
وی در پایان سخنان خود افزود: منتظر جذب سرمایه گذار در همایش نیستیم و از هر زمان دیگری برای شناسایی و جذب سرمایه گذار استفاده خواهیم کرد.

چاپ چاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.