ششمین نشست شورای بهداشت منطقه سه؛

بازدید اعضای شورای بهداشت منطقه سه از محدوده جمعیتی غرقی و مهرگان...

تاریخ انتشار: 01 اکتبر 2014 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

ششمین نشست شورای بهداشت منطقه سه با حضور مسئولین شهرداری و نمایندگان سازمان ها و ارگان های دیگر در سالن جلسات برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، علی یوسف زاده اظهار کرد: پیرو بازدید اعضای شورای اجتماعی محلات مهرگان از مرکز بهداشت محله احمدی روشن و رصد معضلات فراوان آن از جمله نبود تجهیزات و امکانات خدمت رسانی مناسب و با توجه به نیاز این محدوده به بهبود شرایط بهداشتی، اعضای شورای بهداشت منطقه سه اقدام به بازدید صبحگاهی از محدوده جمعیتی ناحیه ۴ منطقه سه نمود و سپس در جلسه ی پس از بازدید، نیازهای این محدوده اولویت بندی گردید و اهم اقدامات انجام گرفته و مورد نیاز تشریح شد.
علی یوسف زاده با اشاره به واگذاری این محدوده شهری در سال گذشته به شهرداری تصریح کرد: متاسفانه این محدوده در حالی به شهرداری منطقه سه واگذار گردید که کمترین امکانات خدماتی از جمله آتش نشانی، اورژانس، کلانتری، بازار خرید و حتی مسایل بهداشتی از جمله مرکز بهداشت مستقل و مجهز و درمانگاه شبانه روزی در آن محدوده وجود نداشت و حتی فاز دو این مسکن مهر مهرگان نیز هنوز تحویل قطعی به شهرداری نشده است که این نیز مسائل این محدوده را بیش از پیش دشوار می نماید.
وی در ادامه عنوان کرد: از این رو با توجه به اینکه ۴ روستا به صورت ناگهانی به شهر الحاق شدند معضل تغییر فرهنگ روستایی به شهرنشینی در این محدوده بیش از هر چیز به چشم می آید و به عنوان نمونه می توان به سبک زندگی روستایی مانند گله داری، ذبح غیرمجاز و غیر بهداشتی دام و رها بودن سگ های ولگرد و … به یک مشکل اساسی در این محدوده اشاره نمود که طبیعتاً باید فرهنگ سازی های لازم در این زمینه صورت گیرد .
وی همچنین افزود: بازدید صبح امروز اعضای شورای بهداشت بیش از پیش بر این نکته مشرف بوده است که نیازهای اولیه بهداشتی و خدماتی در این محدوده می بایستی توسط نهادهای ذی ربط تامین شود و شهرداری به تنهایی توانایی و رسیدگی به همه این معضلات را ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع استقبال از مهر و اهدای کیف سلامت به کلاس اولی های محلات کمتر توسعه یافته سیس آباد و دروی پرداخت و گفت: هدف از توزیع این کیف ها در بین این دانش آموزان کاستن از فاصله ی آموزشی محدوده های برخوردار شهری و کم برخوردار آن بوده است و با بهره گیری از این کیف ها سال تحصیلی جدید خود را آغاز نمودند، کیف سلامت نیز که حاوی بسته‌های آموزشی و بهداشتی است که به دانش‌آموزان مناطق حاشیه شهر اهدا شده است.
در پایان این جلسه نیز نماینده پلیس راهور در مطالبی از تشدید طرح های امنیتی و ترافیکی از آغاز سال تحصیلی جدید در این محدوده ها به عنوان راهکاری مناسب برای ایجاد آرامش و امنیت روانی خبر داد و گفت: تامین امنیت در راه مدرسه و محیط آن برای دانش آموزان امری ضروری است. و تلاش ما نیز دست یابی به کمترین میزان بروز نامامنی در این محدوده بوده است از این رو از ابتدای مهرماه تمامی نیروهای اجرایی و اداری ستاد و سایر حوزه های انتظامی شهر بسیج شده و با سرکشی مدام تلاش دارند تاین معضل به حداقل برسد.
گفتنی است در همین راستا نیز شورای اجتماعی محله مهرگان در جلسه ای با دعوت از نماینده کلانتری دوره آموزش ارتقای سطح انتظامی و امنیتی محله را با استقبال چشمگیر والدین دانش آموزان برگزار کردند که چشم انداز اصلی این دوره کاستن از آسیب های معتنابهی است که دانش آموزان در راه مدرسه و یا در محیط مدرسه با آن دست به گریبان هستند.

چاپ چاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.