در شش ماهه آغازین سال جاری صورت گرفت؛

رفت و روب بیش از ۷۸۰میلیون متر مربع از خیابانهای سطح منطقه۳...

تاریخ انتشار: 12 اکتبر 2014 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه سه شهرداری مشهد از رفت و روب بیش از ۷۸۰ میلیون متر مربع از خیابان های سطح منطقه سه در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، علی یوسف زاده با بیان این مطلب که سطح پاکیزگی مشهد به عنوان شهری زیارتی باید در شان زائران و مجاوران امام رضا (ع) باشد، گفت: در همین راستا شهرداری منطقه سه از ابتدای سال تاکنون اقدام به رفت و روب بیش از ۷۸۰ میلیون متر مربع از خیابان های سطح منطقه نموده است.
وی ضمن تشکر از همکاری مناسب و مطلوب شهروندان، وجود معابر مناسب را در حفظ کیفیت سیمای شهری مهم ارزیابی کرد و افزود: با برنامه ریزی های مدون و تلاش های نیروهای خدوم خدمات شهری سعی شده است تا گام های موثری در خور و شان ساکنان منطقه برداشته شود تا بتوان بیشترین حد رضایت عمومی را از خدمات ارائه شده به دست آورد.
وی اعتبار در نظرگرفته شده در خصوص این میزان از رفت وروب خیابان های سطح منطقه را بیش از ۲۲ میلیارد ریال عنوان کرد وافزود: بخش عمده ای از توان شهرداری منطقه سه در طول سال مصروف پاکیزگی محیطی می شود و از این رو این میزان هزینه کرد برای ساخت محدوده ای سالم و پاکیزه در صورت رضایت شهروندان و زائرین برای ایجاد معابری تمیز و در شان شهر علی ابن موسی الرضا(ع) بسیار ناچیز است.
وی در ادامه وجود معابر مناسب را در حفظ کیفیت سیمای شهری مهم ارزیابی کرد و افزود: با توجه به پاکسازی شهری جوی ها، کانال ها و کانیوهای رو باز سطح منطقه، یک میلیون و ۷۰۰ هزار مترطول لایروبی شدند که این اقدامات در راستای جلوگیری از آب‌گرفتگی معابر، هدایت روان آب‌های سطحی به خارج از محدوده و رعایت موارد بهداشتی انجام شده است.
وی با بیان اینکه این اقدامات به منظور ارتقاء سطح رفاه، سلامت و بهداشت شهروندان و پیشگیری از آبگرفتگی صورت گرفته است، اظهار داشت: مشارکت جدی شهروندان در عدم تخلیه زباله و نخاله‌های ساختمانی در جوی‌ها باعث جلوگیری از آبگرفتگی و پاکیزگی بیش‌تر شهر می‌شود که در عین حال در صرفه جویی های اقتصادی در بیت المال نیز بسیار موثر است.
علی یوسف زاده در پایان تصریح کرد: مشکل آبگرفتگی و ساماندهی آب‌های سطحی امر مهمی است که در مدیریت شهری بر آن تاکید شده است و باید در تمام محلات مورد توجه قرارگیرد و از این رو تمام تلاش ما خصوصاً در شش ماهه دوم سال که ترددهای شهری با توجه به رفت و آمد دانش آموزان بیش از پیش است و با درنظر گرفتن میزان بارندگی و نزولات جوی که افزون تر از همیشه است بر مدیریت بهینه در حوزه خدمات شهری خواهد بود.

چاپ چاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.