تاریخ انتشار: 01 نوامبر 2014 - اخبار

استاندار کرمان از نگاه توسعه‌ای مسئولان عسکریه در کرمان تقدیر کرد...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان
استاندار کرمان شب گذشته در نشست با مسئولان موسسه مالی عسکریه در کرمان اظهار امیدواری نمود: موافقتنامه هایی که با موسسه مالی عسکریه تنظیم شده، بزودی اجرایی شود.
مهندس علیرضا رزم حسینی افزود: تلاش استانداری کرمان در جهت تحقق این موافقتنامه هاست و بخشی که مربوط به اختیارات استانی است، دنبال می شود و بخش مربوط به وزارتخانه ها را نیز پیگیری می کنیم تا موانع رفع و موافقتنامه ها اجرایی شود.
وی تصریح کرد: سرمایه گذاران علاقه جدی دارند که در استان کرمان کار کنند و ما از این نگاه، استقبال و تشکر می کنیم.
استاندار کرمان اظهار کرد : استان کرمان به وجود یک کشتارگاه صنعتی نیاز دارد، البته در جنوبشرق کشور نیز این نیاز جدی است، چراکه در حال حاضر یک کشتارگاه مدرن در این بخش کشور وجود ندارد .
مهندس رزم حسینی ادامه داد: احداث کشتارگاه کار عام المنفعه و اقتصادی است و در صورت اعلام همکاری موسسه عسکریه، امکانات و تسهیلات ویژه به سرمایه گذار اختصاص داده خواهد شد .
وی همچنین به ظرفیت های بالای گردشگری در استان کرمان اشاره کرد و گفت: در کرمان و جنوبشرق کشور از لحاظ وجود هتل ۵ ستاره نیز دارای کمبود و مشکل هستیم و با توجه به سرمایه گذاری هایی که در استان در حال انجام است و ظرفیت گردشگری بالای استان، نیازمند هتل های خوب برای جذب گردشگران خارجی و داخلی هستیم.
استاندار کرمان با دعوت از مسئولان موسسه اعتباری عسکریه برای سرمایه گذاری در زمینه احداث هتل در این استان گفت: در صورت علاقمندی سرمایه گذار آماده ارائه تسهیلات خوبی به سرمایه گذار از محل صندوق توسعه ملی هستیم .
رزم حسینی در ادامه با اشاره به اینکه موسسات مالی و اعتباری کمتر نگاه توسعه ای دارند، اظهار کرد: نگاه مسئولان موسسه مالی عسکریه در مباحث سرمایه گذاری بیشتر توسعه ای است که این نگاه جای تقدیر و تشکر دارد .
وی گفت: در راستای رفع موانع در مسیر اجرای سرمایه گذاری ها، قوانین مزاحم را شناسایی و به مسئولین کشور اعلام کردیم، البته روز گذشته نیز ۱۶۶ نماینده مجلس به رئیس جمهور نامه دادند که در راستای اقتصاد مقاومتی به استانداران اختیارات بیشتری بدهند.
استاندار کرمان با بیان اینکه توسعه باید از روستا، بخش و شهرها آغاز شود تا در کل کشور تسری پیدا کند ، تصریح کرد : در این راستا نیز استان کرمان نیز به عنوان استان اجراکننده طرح انتخاب شده است .
مهندس رزم حسینی بیان کرد: بخشی از مشکلات ما در اجرای توافقنامه ها، دریافت مجوزهاست که لازم است بروکراسی اداری آن طی شود، البته در صورتی که بتوان برای برخی امور در منطقه کاری انجام داد دیگر نیازی برای مراجعه به مرکز وجود نخواهد داشت .
وی بر رفع موانع سرمایه گذاری و ارائه تسهیلات بیشتر به سرمایه گذاران تاکید کرد.
مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری عسکریه نیز در این نشست با اشاره به پیگیری های جدی در خصوص اجرای تفاهمنامه های منعقد شده در کرمان اظهار کرد: در زمینه پروژه هایی که با شهرداری کرمان تفاهم نامه آن امضا شده ، کار ها آغاز گردیده و با سرعت پیگیر هستیم که این پروژه ها در کوتاه ترین زمان به بهره برداری رسد.
حجت‌الاسلام جوادی افزود : کار مطالعه جاده جدید دسترسی به بالای کوه های صاحب الزمان(عج) نیز انجام شده است .
وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به توافقی که در بحث نیروگاه برق در کرمان داشته ایم، کار توسط متخصصان این حوزه در حال مطالعه است و یکسری پیشنهادات آماده شده که اگر در مورد آنها نیز به توافق برسیم، در این بخش نیز در خدمت استان کرمان خواهیم بود.
مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری عسکریه بیان کرد: در بحث نیروگاه پیشنهاد این است که در محل استقرار صنایع استان، کار انجام شود تا از توجیه خوب اقتصادی برخوردار باشد .
حجت‌الاسلام جوادی درباره پیشنهاد استاندار کرمان در زمینه احداث هتل نیز گفت: جای یک هتل خوب در کرمان خالی است و این آمادگی را داریم تا در استان کرمان کار کنیم و اگر زمین در اختیار ما قرار گیرد، از آن استقبال می کنیم.
وی ادامه داد: صنعت گردشگری در کشور ما مغفول مانده و هرچه به این صنعت کمک کنیم، با توجه به اشتغالزایی که دارد، برای کشور مفید است.
مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری عسکریه با اشاره به اینکه باید از نظر بودجه ای و موارد دیگر در پروژه ها به تفاهم رسیم، تصریح کرد : همکاران شهرداری کرمان در زمینه پیگیری توافق نامه های سرمایه گذاری به شدت پیگیر هستند.
حجت‌الاسلام جوادی بیان کرد: درصورت همکاری در حوزه مشاغل مزاحم نیز کار را در کرمان پیگیری و اجرا می‌کنیم.
وی گفت: کرمان این آمادگی را دارد که با حضور استاندار و شهردار فعلی بتواند شهر را عاری از آلودگی های صوتی و شغل های مزاحم کند و این شهر را به عنوان یک نمونه در کشور معرفی نماید.
مدیر عامل موسسه عسکریه بیان کرد: اگر شغل های مزاحم را زودتر سرو سامان داده و مراکز خوب و مدرن با زیرساخت های کامل فراهم کنیم، صاحبان این شغل‌ها نیز از آن استقبال می‌کنند.
حجت‌الاسلام جوادی اظهار کرد: پس از انجام مطالعات در همه زمینه ها آماده همکاری در استان کرمان هستیم.
وی ضمن ابراز موافقت اولیه در زمینه ایجاد کشتارگاه افزود: بزودی مطالعات انجام این کار این در استان انجام خواهد شد.
در پایان این نشست صورت جلسه انجام عملیات تله کابین ، پروژه بهار رضوی، انجام مطالعات احداث کشتارگاه صنعتی، تعیین زمین برای احداث ۴ مجموعه جهت ساماندهی مشاغل مزاحم و تعیین زمین مناسب برای احداث هتل توسط استاندار ، شهردار ، سرمایه گذار ( موسسه عسکریه )، معاونین استاندار، مدیر کل میراث فرهنگی، مدیر کل راه و شهر سازی و نماینده محیط زیست به امضا رسید.

چاپ چاپ