به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک

توان نیروهای امداد رسانی در متروی تجریش ارزیابی شد

تاریخ انتشار: 16 فوریه 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مانور آمادگی مدیریت بحران شهرداری منطقه یک با هدف ارزیابی توان نیروهای امداد رسان و بررسی وضعیت سیستم های موجود در ایستگاه مترو تجریش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک کیوان فاتحی منش دبیر ستاد بحران شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق افزود : برنامه ریزی و هماهنگی این مانور توسط ستاد مدیریت بحران منطقه یک و با هماهنگی مدیریت بحران مترو و مدیریت منطقه ۳ سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهر تهران به منظور بررسی وضعیت سیستم های موجود در ایستگاه و تونل های منتهی به ایستگاه عملیات اطفاء حریق و امداد ونجات در شرایط خاص به صورت مانور اجرا و توان نیروهای امداد رسانی در محل مورد ارزیابی قرار گرفت .
وی افزود : با توجه به عمق زیاد ایستگاه تجریش شیلنگ کشی از ماشین های اطفاء حریق تا سکوی ایستگاه با ۲۰ قطعه شیلنگ انجام شد که بر تکمیل و تجهیز هر چه سریعتر سیستم های اطفاء حریق وتخلیه دود در ایستگاه تجریش تاکید شد.
فاتحی منش تصریح کرد: از نکات قابل ملاحظه در برگزاری مانور ورود به تونل مسیر تجریش به قیطریه و آزمون تخلیه مسافرین از پله های اضطراری داخل تونل بود .
این مقام مسئول به کسب رتبه اول مدیریت بحران منطقه یک در ارزیابی عملکرد ستاد های مدیریت بحران مناطق طی بازه زمانی ۳ ماهه فصل پاییز اشاره کرد و گفت: این ارزیابی بر اساس شاخص های هماهنگی، آموزش، برنامه ریزی و آمادگی، پیشگیری و کاهش خطرپذیری و مقابله و بازتوانی به عمل آمده است.

چاپ چاپ