تاریخ انتشار: 16 فوریه 2015 - اخبار, از سراسر ايران

یازدهمین نشست شورای اجتماعی محله طبرسی شمالی در مسجد حسین ابن علی (ع) برگزار شد....

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

یازدهمین نشست شورای اجتماعی محله طبرسی شمالی برگزار شد؛
خانه ای برای تشکل های محله
یازدهمین نشست شورای اجتماعی محله طبرسی شمالی در مسجد حسین ابن علی (ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه شهرداری مشهد به نقل از شهرآرامحله، بیشترین موضوعی که در نشست یاد شده طرح و بررسی شد، تشکیل خانه تشکل ها بود.
جلسات مشاوره خانواده در اداره ناحیه درا ین نشست، محمدبرغمدی نماینده کسبه گفت:با توجه به پتانسیل های محله از نظر مشاوران و روانشناسانی که در آن سکونت دارند، شایسته است که شورا جلسات مشاوره در حوزه مسائل خانواده برگزار کند.
رئیس شورا در پاسخ به این نماینده عنوان کرد: پیش ازا ین، نماینده بانوان در همین زمینه پیشنهاد داد و ما آمادگی داریم در اداره ناحیه ۲ جلسات مشاوره رابرگزار کنیم؛به ا ین صورت که دو جلسه نخست آن نیز رایگان باشد.
مرتضی طهماسبی در ارتباط با اجرای برخی طرح های عمرانی هم اظهار کرد: تا زمانی که پروژه قطار شهری تمام نشود نمی توان برخی از این طرح ها مانند ساخت سرعتگیر و… را اجرا کرد.
کاری برای همدلی هیئت ها و تشکل ها
نماینده امامان جماعت درباره تشکیل خانه تشکل ها گفت: هدف از این اقدام ایجاد وحدت و همدلی میان هیئت ها و تشکل های سطح محله و پیگیری کارهای اداری شان برای سرعت گرفتن آن است. در چنین مواقعی این خانه می تواند راه آسان تر را ارائه دهد. اداره آن را هم فقط باید شهروندان محله به عهده بگیرند و البته برای حسن انجام کار زیر نظر بخش فرهنگی شهرداری اداره شود. نکته ای که شایسته است درنظر گرفته شود این است که در اساسنامه باید از طرف شهرداری مسائل مالی لحاظ و میزان قدرت و اختیارات خانه تشکل ها مشخص شود. ما از افراد مختلف در زمینه ایجاد اساسنامه مشاوره گرفته ایم.
حجت الاسلام سیدمحسن طباطبایی همچنین پیشنهاد داد: با توجه به گستردگی محله طبرسی شمالی و تراکم بیش از اندازه جمعیت در آن، بهتراست این محله صاحب دو شورا شود تا ازلحاظ پیگیری امور مردم در حق آن ها اجحاف نشود.

کلاس های سواد رسانه ای در مسجد
نماینده جوان از تشکیل کلاس های سواد رسانه ای در محله خبر داد و تصریح کرد: طبق هماهنگی انجام شده قرار است این کلاسها در طبرسی شمالی ۵۰ ، مسجد حضرت ابوالفضل(ع) در روزهای سه شنبه برگزار شود.
روح ا… نورآبادی با اشاره به طرح تشکیل خانه تشکل ها نیز به لزوم استقلال آن تاکید کرد.
فاطمه رستمی دبیرشورا هم بیان کرد: کلاس های سواد رسانه ای با مشارکت فرهنگسرای رسانه برگزار خواهد شد و تا اندازه ای اقدامات مربوط به آن صورت گرفته است.
عباس فریمانه ای نماینده دادگستری گفت: سازمان تبلیغات اسلامی مسئول هیئت ها و تشکل های مذهبی و از این دست است و ماباید ابتدا ازاین سازمان نمایندگی داشته باشیم و توجه کنیم که موازی کاری در این زمینه انجام نشود.
محدثه رضایی پژوهشگر محله نیز بیان کرد: به نظر من وجود خانه تشکل ها با توجه به تعداد زیاد هیئت ها و تشکل ها لازم است و باید مدیریتی قوی در این باره وجود داشته باشد.
در ادامه، طیبه شیرخانی نماینده بانوان اظهار کرد: ما در خیلی از کارهای فرهنگی موازی کاری داریم اما وقتی می توانیم بهتر کار انجام دهیم که به طور مستقل مجوز بگیریم.

جوانان را به مسجد جذب کنیم
سوگندی عضو هیئت امنای مسجد حسین بن علی(ع) که به عنوان مهمان در نشست حاضر شده بود، گفت: پیشنهاد می کنم برای جوانان و نوجوانان برنامه تشویقی در حوزه نماز و قرآن داشته باشیم و آن ها را به مسجد جذب کنیم؛ به ویژه که قهوه خانه ها و کلوپ ها جوانان را از مساجد دور کرده اند.
گفتنی است آخرین جلسه شورای اجتماعی محله طبرسی در سال جاری ۷ اسفندماه برگزار خواهد شد.

چاپ چاپ