تاریخ انتشار: 23 فوریه 2015 - اخبار

حمایت همه جانبه اعضای شورای شهرکرمان از شهرداری و پروژه‌های عمران شهری...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

در نشست شب گذشته شورا عنوان شد :

سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

نشست شب گذشته شورای اسلامی شهر کرمان به ریاست زهرا لری نایب‌رییس شورا و با حضور سایر اعضا وشهردار کرمان برگزار شد،اعضای شورا بر حمایت همه جانبه اعضای شورای شهر از شهرداری و پروژه‌های عمران شهری تاکید کردند.

زهرا لری در این نشست ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها)، روز پرستار را به همه‌پرستاران سخت‌کوش تبریک گفت.
وی هم‌چنین به برگزاری اجلاس نمایندگان کمیسیون‌های فرهنگی اجتماعی شوراهای اسلامی سراسر کشور در اصفهان اشاره کرد و گفت: خانم زهرا ایرانمنش به نمایندگی از شورای اسلامی شهر کرمان، در این اجلاس و مجمع بانوان که در شهر اصفهان برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.
نایب‌رییس شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به مراسم تودیع و معارفه‌ مدیرکل صدا و سیمای کرمان ضمن آرزوی توفیق برای آقای صادقی جهانی مدیرکل جدید صداو سیما از خدمات چند ساله حجت‌الاسلام سیدجواد موسوی مدیرکل پیشین کرمان نیز تقدیر نمود .
در ادامه این نشست روسای کمیسیون ها به ارائه مصوبات این کمیسیون ها پرداختند .
منصور ایرانمنش رییس کمیسیون معماری و شهرسازی با اشاره به بازدید وی از پروژه های شهری به عنوان نماینده شورا به‌دلیل فعال‌بودن تمام پروژه‌های شهرو پیشرفت مناسب آنها از شهردار کرمان تقدیر نمود دارد.وی تصریح کرد : پروژه‌ی پل سیدینیز آغاز شده و امیدواریم با سرعت ادامه یابد .
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی با توجه به پرتردد بودن حد فاصل تقاطع بازرگانی و سه‌راه جوپاری و گذر دانش‌آموزان از آن پیشنهاد احداث ، پل عابر پیاده در این معبر رانمود که مورد موافقت واقع شد .
در ادامه زهرا لری نایب‌رییس شورا و رییس کمیسیون خدمات شهری نیز به بیان مصوبات این کمیسیون پرداخت .
وی ضمن اشاره به اینکه در شورای شهر کرمان افراد متخصص در کنار هم قرار گرفته‌اند و برای آبادانی شهر کرمان دغدغه دارند و تلاش می‌کنند، گفت: اعضای دوره چهارم شورا،در مقایسه با شوراهای گذشته بیشترین وقت را برای مسایل شهر می‌گذارند.
وی به انتخاب مجدد مهندس سیف الهی به عنوان شهردار کرمان اشاره کرد و گفت : این انتخاب نشان از آن داشت که شورا می خواست ضمن تثبیت مدیریت ایشان روند پیشرفت و آبادانی شهر با همان سرعت یات بیشتر از گذشته ادامه یابد وبا انتخاب فرد جدید از مسایل حاشیه ای پرهیز شود .
لری هم‌چنین گفت: در شورای اسلامی شهر کرمان اختلاف نظر و اختلاف سلیقه وجود دارد، اما تمام تبادل‌نظرها، در راستای پیش‌رفت و توسعه‌ شهر است.
وی هم‌چنین با اشاره به مصوبات و مسایل مطرح‌شده در کمیسیون خدمات شهری گفت: با توجه به در نظر گرفتن محور گردشگری در شهر کرمان، باید از آقای مهاجریمدیرکل میراث فرهنگی دعوت و در خصوص مسایل مربوط تبادل‌نظر شود و از نظرات وی در جمع شورای عمومی بهره ببریم.
لری به مکاتبه‌ استانداری کرمان در خصوص برپایی نمایشگاه صنایع دستی و مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: در همین رابطه سازمان بهزیستی نیز فردی را به‌عنوان رابط معرفی کرده و قرار است در خصوص اختصاص مکانی در یکی از پارک‌ها، برای عرضه‌ محصولات افراد تحت پوشش بهزیستی تبادل‌نظر شود.
وی هم‌چنین شهربازی سرپوشیده‌پارک مادررا یکی از پروژه‌های بسیار خوب دانست و از افتتاح این شهربازی در آینده‌ نزدیک خبر داد.
لری هم‌چنین گفت: طی هفته‌ی جاری، اعضای کمیسیون خدمات شهری از شهرک «بنی‌هاشم» و هم‌چنین میدان میوه و تره‌بار بازدید خواهند کرد.
زاهدی رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان نیز با اشاره به بازدید مدیران شهری از مدارس شهر کرمان و ارایه‌ وظایف شورای شهر و شهرداری برای دانش‌آموزان در سال‌های گذشته گفت: اولیای یکی از مدارس شهر کرمان درخواست دارند تا اعضای شورا و مدیران شهری در این مدرسه حضور پیدا کرده و با دانش‌آموزان تبادل‌نظر کنند.
وی هم‌چنین به حضور یکی از مدیران هلال احمر کرمان در کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: در کمیسیون مطرح شد که اگرچه کرمان مرکز زلزله است، اما زلزله دومین مشکل کرمان است و اولین معضل، تلفات ناشی از تصادفات است.
ارایه‌ آموزش‌های همگانی امداد و نجات در محله‌ها، تأکید بر پخش اذان در مدارس و پیش‌نهاد برگزاری یکی از نشست‌های عمومی شورای اسلامی شهر کرمان در محل خانه‌ی شهر با حضور شهروندان، از جمله مواردی بود که زاهدی به آن‌ها اشاره کرد.
در ادامه، مهنوش مؤمنی عضو دیگر شورای اسلامی شهر کرمان به ارایه‌ پیش‌نهادی در خصوص ایام نوروز پرداخت.
وی افزود: در ایام نوروز پیش‌نهاد می‌شود، طرح زیباسازی شهر براساس المان‌های فرهنگی و زیباشناختی اجرا شود.
مؤمنی ادامه داد: در قالب این طرح، هنرمندان مختلف صنایع دستی و مجسمه‌سازی، در برخی زمینها ی خالی یا پارکهای شهر که در معرض دید مسافران نوروزی است، به خلق آثار هنری خود بپردازند .
هم‌چنین در ادامه ماه‌بانو معصوم‌زاده رییس کمیسیون بهداشت، پسماند و محیط زیست به ارایه‌ مصوبات این کمیسیون پرداخت.
وی گفت: در آخرین نشست کمیسیون بهداشت، پسماند و محیط زیست که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مربوط برگزار شد، توزیع قلیان به غیر از چایخانه‌ها و کافه‌تریاها، در بقیه‌ی اماکن از جمله محل‌های توزیع غذا ممنوع است.
معصوم‌زاده هم‌چنین از ممنوعیت ورود خانم‌ها و افراد زیر ۱۸ سال به چایخانه‌ها و کافه‌تریاها، و عرضه‌ی تنباکوهای طمع‌دار که حاوی مواد شیمیایی هستند، خبر داد.
وی افزود: مقرر شد با اجرای طرحی مشترک با مشارکت آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی، رابطان بهداشتی دانشگاه با حضور در دبیرستان‌ها، به تبیین مضرات مصرف دخانیات برای دانش‌آموزان بپردازند.
معصوم‌زاده ادامه داد: سه پارک «مادر»، «شورا» و «شهید مطهری» به‌عنوان «پارک سالم» در نظر گرفته شد تا با هم‌کاری نیروی انتظامی و شهرداری، از استعمال دخانیات در این پارک‌ها جلوگیری شود.
در ادمه، زهرا ایرانمنش رییس کمیسیون بانوان، جوانان و مشارکت‌های مردمی بر اجرای طرح «شورایاری‌ها» تأکید کرد.
وی هم‌چنین از همت و تلاش شهرداری کرمان برای آماده‌سازی پارک «بانوان» تشکر کرد و گفت: با سرعتی که شهرداری در آماده‌سازی پارک «بانوان» دارد، این پارک تا عید نوروز آماده‌افتتاح و بهره‌برداری خواهد بود.
در این نشست همچنین حجت‌الاسلام ربانی عضو شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به مواردی که اخیراً در برخی نشریات در خصوص وجود اختلاف بین اعضای شورای شهر کرمان بیان شده است، تصریح کرد: موضع‌گیری برخی نشریات در خصوص شورای اسلامی شهر کرمان موجب ایجاد شبهه در شهروندان شده است و این در حالی است که هیچ‌گونه اختلافی که مانع از فعالیت پرشتاب شورا و شهرداری برای توسعه و آبادانی شهر کرمان شود، بین اعضای شورا وجود ندارد.
کمال جوانمرد سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این خصوص گفت: شورای اسلامی شهر، شورای فرمایشی نیست؛ بلکه اعضای شورا استقلال رأی دارند و قسم خوردیم که از مسئولیت خودمان عقب‌نشینی نکنیم.
وی با بیان این‌که انقلاب کردیم که فرمایشی نباشیم، بر نبود اختلافی که مانع از پیش‌رفت باشد، بین اعضای شورای شهر تأکید کرد و گفت: در گروهی که همه یک رأی داشته باشند، پیش‌رفت چندانی حاصل نمی‌شود و اختلاف نظر موجب تحرک هر مجموعه‌ای است.
صدیقه زاهدی نیز در این خصوص گفت: قرآن کریم باید سرمشق همه باشد و براساس فرموده‌ خداوند بزرگ در قرآن کریم، همه باید (به ریسمان واحد الهی چنگ بزنیم و متفرق نشویم.)
وی افزود: براساس همین آیه‌ی قرآن کریم، هیچ وقت در شورای شهر دنبال اختلاف نبودیم و از طرح‌های شهرداری در راستای آبادانی شهر کرمان حمایت کردیم.
علی‌اکبر مشرفی رییس کمیسیون کلان شهر شورا نیز به مسایل مطرح‌شده در برخی نشریات در خصوص اختلاف بین اعضای شورا اشاره و تأکید کرد: ۱۵ نفر عضو شورای اسلامی شهر کرمان، هیچ اختلافی با یک‌دیگر ندارند و تمام ۱۴ عضو پشت سر آقای «مویدی» رییس شورای اسلامی شهر کرمان قرار دارند؛ ضمن این‌که همه‌ اعضای شورا، فعالیت‌های شهردار را با تمام توان تایید و از اقدامات و حمایت های استاندار محترم کرمان که همواره یار و یاور شهرداری و شورای شهر هستند، تشکر می‌کنیم.
در این نشست شهردار کرمان نیز با اشاره به ایجاد سرویس‌های بهداشتی مناسب در نقاط مختلف شهر کرمان گفت: در طول بازار بزرگ کرمان، هر ۱۸۰ متر یک سرویس بهداشتی وجود دارد.
مهندس سیف‌الهی افزود: در سراسر بازار در میدان توحید، داخل بازار روبه‌روی مدرسه‌ محمودیه، پشت بازار در کوچه‌صفه‌عزاخانه، پشت مسجد جامع و میدان شهدا سرویس بهداشتی احداث شده است.
وی با بیان این‌که میراث فرهنگی اجازه‌ انشعاب آب و ایجاد سرویس بهداشتی در بازار بزرگ را نمی‌دهد، این اقدام میراث فرهنگی را برای حفظ و نگه‌داری بازار به‌عنوان یک اثر تاریخی ارزشمند کاری درست دانست و گفت: برای سهولت بازاریان، مردم و گردشگران، در نقاط مختلفی که امکان داشته در طول مسیر بازار، سرویس بهداشتی احداث شده است.
سیف‌الهی افزود: یکی از بندهای قرارداد پارکینگ فتحعلی‌شاهی نیز احداث نمازخانه و سرویس بهداشتی عمومی است.
شهردار کرمان ادامه داد: در سطح شهر نیز سرویس‌های بهداشتی تمام پارک‌ها به‌سازی و تجهیز شده است؛ ضمن این‌که با اعتباری معادل ۵۰ میلیون تومان، چندین سرویس بهداشتی پیش‌ساخته خریداری شده تا در قسمت‌هایی از شهر که مورد نیاز است، نصب شود.
مهندس سیف‌الهی افزود: هم‌چنین قطعه‌زمین‌هایی در جلوی میدان گنجعلی‌خان و هم‌چنین میدان آزادی خریداری شده تا تبدیل به سرویس بهداشتی شود.
شهردار کرمان هم‌چنین از اجرای طرح «یک روز شهر در دست بچه‌ها» خبر داد و گفت: در این طرح، دانش‌آموزان یک روز بخش‌های مختلف شهرداری از مدیریت شهر (شهردار) تا معاونت‌ها و سازمان‌های مختلف شهرداری را اداره خواهند کرد.

چاپ چاپ