تاریخ انتشار: 24 فوریه 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها, از سراسر ايران

همایش آموزشی سفیران پیشتاز خط سفید در غرب تهران برگزار شد...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

همایش آموزشی سفیران پیشتاز خط سفید باهدف آموزش انضباط ترافیکی و توجه رانندگان تاکسی به خطوط سفید با حضورمدیران شهری و۴۰۰نفر از تاکسیرانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۵ ،رضا مرادی ،قائم مقام شهردارمنطقه دراین مراسم با اشاره به اجرای کمپین آسمان آبی و زمین پاک در منطقه اظهار کرد: طرح “آسمان آبی و زمین پاک “یکی از موضوعاتی است که مدیریت شهری آن را به‌منظور کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوای پایتخت دنبال می‌کند وپروژه خط سفید ازجمله گام های اجرایی در تحقق این رویکرد است .

وی افزود: پروژه خط سفید به‌عنوان زبان هدایت ترافیکی است که به‌منظور کاهش ترافیک و آلودگی هوا مجموعه اقداماتی را برای ارتقاء فرهنگ نظم، انضباط و قانون‌گرایی را به اجرا در می‌آورد.

مرادی با اشاره به اقدامات زیرساختی صورت گرفته تصریح کرد:براساس برنامه ریزی صورت گرفته این طرح در۲۹ محور سطح منطقه درحال اجرا است.

قائم مقام شهردار منطقه برنقش مشارکت شهروندان در ایجاد آسمان آبی ،زمین پاک تاکید کردوافزود: یکی از اقدامات اساسی در اصلاح فرهنگ ترافیک ، تمرکز بر آموزش‌های عمومی و تخصصی است که در طرح آسمان آبی زمین پاک به دقت دنبال می‌شودو در این زمینه آموزش شهروندان و رانندگان حرفه‌ای وسایل حمل‌ونقل عمومی دردستور کارقراردارد.

وی با اشاره نقش تاثیرگذار تاکسیرانان به عنوان سفیران فرهنگی در نهادینه سازی رفتارهای صحیح ترافیکی بین شهروندان افزود: این وسایل نقلیه که محل حضور و سفر شهروندان هستند، خود می‌توانند بار مهمی از فرهنگ و آموزش شهروندی را نیز به دوش بکشند.

لازم به ذکر است در این همایش رانندگان با خطوط ممتد، خطوط زیگزاگ، خطوط ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس، خطوط پارک، خطوط عرضی، خط عابر پیاده، خط ایست، خط توقف دوبل منقطع و خطوط شطرنجی آشنا شدند و در پایان ضمن اجرای برنامه‌های شاد و سرود از رانندگان نمونه منطقه با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.

چاپ چاپ