شهردار منطقه 22 در همایش خط سفید؛

اجرای طرح خط سفید، تغییر فرهنگ در رانندگی است

تاریخ انتشار: 28 فوریه 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۲۲ در همایش آموزش خط سفید که در مجموعه اجتماعی و فرهنگی امام علی (ع) با حضور حدود ۴۰۰ راننده تاکسی برگزار شده بود گفت: « ملزم شدن به اجرای طرح خط سفید، نوعی تغییر فرهنگ در رانندگی و نتیجه آن ایجاد آرامش و امنیت برای تمامی شهروندان است. »
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، در این همایش که با هدف آموزش اصول اجرای طرح خط سفید بعنوان راهکاری در کاهش ترافیک معابر برگزار شده بود، قاسم مولایی شهردار منطقه با استقرار در جایگاه سخنران با تاکید بر اینکه حمایت از اجرای طرح سفید وظیفه تمامی شهروندان است، افزود:« ما در جامعه به اولین چیزی که نیاز داریم سرمایه های اجتماعی است که لازم است آنها را با همت و تلاش حفظ و به نسلهای بعدی منتقل کنیم. یکی از این سرمایه های اجتماعی آرامش، ایمنی و آسایش است که درست رانندگی کردن و احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی یکی از بحثهای آن است. اگر تمامی رانندگان در این امر کوشا باشند، می تواند فواید زیادی داشته باشد و یکی از این فواید، آرامش است. برای بهره مندی از آن باید قوانین را رعایت کرد و اجرای طرح خط سفید زمینه ایجاد آرامش را فراهم می کند. »
وی در بخش دیگری از صحبتهای خود با یادآوری اجرای طرح بستن کمربند ایمنی در سالهای گذشته که ابتدا با استقبال چندانی از سوی رانندگان مواجه نشد اما به مرور و با جا افتادن طرح و الزام رانندگان به بستن کمربند ایمنی، باعث بالا رفتن ضریب ایمنی در رانندگی شد، گفت: « شما می توانید الگوی درست رانندگی کردن برای دیگران باشید و با این کار آرامش و هوای پاک، معابر بدون ترافیک و ایمنی را به شهرتان هدیه کنید. شما باید مبلغان این رسالت باشید و کاری را که شهردار تهران شخصا به آن ورود پیدا کرده، بعنوان فرهنگ جابیندازید. طرح خط سفید بخشی از همان رویکردی است که دکتر قالیباف شهردار تهران مبنی بر تغییر فرهنگ بر آن تاکید داشته و نوعی تغییر فرهنگ در رانندگی است. تمامی مناطق تهران در حال اجرای طرح خط سفید هستند تا آنچه لازمه این تغییر در رانندگی است فراهم شود. در مدارس نیز آموزشهای لازم برای اجرای طرح خط سفید آغاز شده تا جامعه ما جامعه ای باشد که در بحث رعایت قوانین رانندگی و نهادینه کردن آن، پیشگام باشد. »
حجت الاسلام و المسلمین جعفرپور مشاور اجتماعی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مجری طرح خط سفید نیز در بخشی از این جلسه با ارائه توضیحاتی در خصوص چرایی خط سفید و ضرورت اجرای آن، خطاب به رانندگان حاضر در همایش گفت: « ظرفیت خیابان سازی و بزرگراه سازی در تهران با ۲ و نیم پروژه ای که اکنون در دست اقدام دارد، تکمیل می شود و امکان ساختن بزرگراه یا خیابان جدیدی در آن وجود نخواهد داشت. از این رو ما باید در حوزه ترافیک گام بلندی برداریم و از حوزه مهندسی صرف، به حوزه رفتار ترافیکی برسیم. طرح خط سفید ما را مجبور به رفتار نظام مند می کند، نه رفتار باری به هر جهت . »
سرهنگ جهانی معاون آموزش پلیس راهور تهران بزرگ نیز در بخش دیگری از این جلسه با استفاده از پاورپوینت، انضباط ترافیکی را با محوریت خط سفید برای رانندگان حاضر تشریح کرد. در پایان این همایش نیز از رانندگان تاکسی نمونه منطقه ۲۲ تقدیر بعمل آمد.
گفتنی است در این برنامه افزون بر شهردار منطقه، معاونان و شهرداران نواحی همچنین مشاور اجتماعی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و معاون آموزش پلیس راهور تهران بزرگ ، معاون امور مناطق سازمان تاکسیرانی، معاون امور مناطق سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، رییس پلیس راهور منطقه ۲۲، معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۸ و برخی از دیگر مسئولان حضور داشتند.

چاپ چاپ