روز درخت کاری ، تجلی فرهنگ عالی شهروندی است
تاریخ انتشار: 02 مارس 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها, اختصاصی

روز درخت کاری ، تجلی فرهنگ عالی شهروندی است

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

.
در حوزه فضای سبز کارنامه موفق و قابل تقدیری ارائه نماییم

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بهشهر جشن روز درختکاری با حضور شهروندان ، کودکان استثنایی و مسئولان و با اجرای شاد عموشادی ، پانتومیم و تئاتر خیابانی در باغ شاه عباسی برگزار شد.
حمیدازموده شهردار بهشهردرجشن درختکاری اعلام داشت:
حفاظت و نگهداری از محیط زیست شهری از مهمترین مسائل مطرح در جوامع مترقی است و احترام به محیط زیست شهری از نشانه های فرهنگ شهروندان است که مطمئنا داشتن شهری زیبا آرزوی همه شهروند ان است و بالطبع سعی در نگهداری و حفاظت از آن و نیز تلاش در راه اعتلای این فرهنگ وظیفه تمام کسانی است که آرزوی داشتن شهری زیبا را در سر می پرورانند.
شهردار بهشهر با اشاره به اینکه شهروندان بهشهر برای توسعه فضای سبز و کاشت درخت آستین همت رابالا می زنند گفت:
شهروندان باید بیش از این به محیط زندگی و فضای سبز شهری اهمیت دهند چرا که این شهر محل زندگی آنها است و همواره باید مورد توجه خود شهروندان قرار گیرد چرا که ابعاد محل سکونت مهم نیست، حتی در یک آپارتمان و خانه کوچک هم می‌توان یک درخت کاشت و از آثار بسیار مفید و حیاتی آن بهره‌مند شد .
اویس موسی زاده رییس کمیسون فرهنگی حقوقی و اجتماعی شورای اسلامی با این عنوان که روز درخت کاری ، تجلی فرهنگ عالی شهروندی محسوب میشود گفت:
باید در حوزه فضای سبز و آموزش به شهروندان کارنامه موفق و قابل تقدیری ارائه نماییم گرچه مقوله مشارکت در فرهنگها ی مختلف دارای معانی و مفاهیم متفاوت بوده ولیکن هدف از این نوع همکاری دخالت دادن شهروندان در انجام بسیاری از امورات فرهنگی درشهر بوده وبراین اساس سعی شده است تا راهکارهایی را که می توان به وسیله آنها مشارکت شهروندان را در حفظ و نگهداری فضای سبز جلب کرد از آن بهره برداری مینماییم.

ضمنا در پایان این برنامه که همراه با اجرای برنامه های شاد آموزشی ، پانتومیم و تئاتر خیابانی بوده به صورت نمادین ، شهروندان و کودکان همراه با بچه هایی استثنایی اقدام به کاشت نهال درخت درمحوطه پارک کرده که این نهالها به نام شهروندان نامگذاری شد ضمنا آن دسته از شهروندان که در این برنامه مشارکت داشته به قید قرعه ،نهال درخت اهداء گردید. گفتنی است در سال ۹۳ بیش از ۷۰۰۰ اصله درخت رایگان به نهادها و شهروندان به صورت رایگان اهدا ئ شد.

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بهشهر

چاپ چاپ