تاریخ انتشار: 03 مارس 2015 - اخبار

کمیته گردشگری منطقه ۱۱ تشکیل شد

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

با هدف تبیین برنامه های گردشگری در بافت تاریخی پایتخت ؛
نشست کمیته گردشگری منطقه ۱۱ به منظور ترویج گردشگری دربافت تاریخی پایتخت در راستای اجرای طرح “مهمان طهران ” ویژه ایام نوروز با حضور شهردار ،معاونین و مدیران این منطقه تشکیل شد.
به گفته نصرالله آبادیان سرپرست شهرداری منطقه ۱۱ ، بافت تاریخی این بخش از طهران قدیم که پیشینه فرهنگی و هویت محله های مرکزی پایتخت را در خود جای داده؛ گنجینه ارزشمندی از تاریخ و فرهنگ و هنر است که علاوه بر ویژگی های گردشگری ؛ بیان گر روح زیبا شناختی هنر و معماری ایرانی – اسلامی نیز هست و جا دارد که مطالعات بسیاری در این خصوص انجام شود.
آبادیان با بیان این که توجه به گردشگری در محدوده منطقه ۱۱ ؛ یکی از راهبردهای اساسی در برنامه توسعه دوم شهر تهران است؛ افزود: این ظرفیت در سطح منطقه وجود دارد و در تلاش هستیم با فراهم آوری زیر ساخت های آن ؛ در جوار منطقه ۱۲ پیشگام گردشگری در طهران باشیم.
این نشست با هدف تبیین برنامه های گردشگری شهرداری منطقه ۱۱ در راستای طرح دعوت از شهروندان در نوروز ۹۴ تشکیل شد و ضمن آن در خصوص تعیین مراکز و مسیرهای ۴گانه گردشگری در سطح منطقه ؛ معرفی مراکز منتخب گردشگری ،تولید و چاپ کتاب گردشگری منطقه ۱۱ ، تولید نقشه اختصاصی گردشگری از منطقه ۱۱ و معرفی اماکن تبادل نظر شد.
شایان ذکر است محدوده منطقه ۱۱ که بخش وسیعی از طهران قدیم دراین منطقه واقع شده ؛ بناهای ارزشمند تاریخی ،هنری و فرهنگی بسیاری از جمله نخستین آتش نشانی کشور ، نخستین بیمارستان کشور ، نخستین اداره ثبت احوال کشور ، نخستین هنرستان موسیقی کشور ، نخستین ایستگاه راه آهن و نخستین لوکوموتیو کشور و موزه قرآن ،خانه موزه مقدم ، مقبره شیخ هادی ، مقبره شهدای مشروطه ، میدان حسن آباد ، سقاخانه عزیز محمد ، عمارت تیمورتاش ،حمام انصاری و جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است.

چاپ چاپ