تاریخ انتشار: 03 مارس 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها, از سراسر ايران

شهردار اهواز تأکید کرد: هدف‌گذاری انبوه‌سازان برای احداث مسکن ارزان...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار اهواز تأکید کرد: هدف‌گذاری انبوه‌سازان برای احداث مسکن ارزان
شهردار اهواز گفت : نگاه ما به انبوه‌سازان مسکن به عنوان یک سرمایه‌گذار و خدمت گذار است و دوست داریم که سال آینده در بحث بافت‌های فرسوده موفق شده و حرفی برای گفتن داشته باشیم .

شهردار اهواز در دومین روز همایش فرصت‌ها و چالش‌های انبوه‌سازی در ایران از انبوه‌سازان خواست که ضمن ادامه ساختمان‌سازی‌های لوکس در برخی نقاط شهر، راهبرد اصلی خود را برای احداث مسکن ارزان و به صرفه برای زوج‌های جوان در مناطق کم برخوردار قرار دهند.

سید خلف موسوی اظهار داشت: سازوکارهای کنونی شهرداری و انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان هرچند قابل تقدیر است اما کار را به جایی نمی‌برد و شهر متحول نمی‌شود لذا باید سرمایه‌گذاری‌ها را در یکجا متمرکز کرده و مناطقی از شهر اهواز انتخاب شود که پس از لحاظ کردن ارزش‌افزوده آن‌ها بافت‌های فرسوده آن‌ها احیا شود.

موسوی، همچنین از انبوه‌سازان درخواست کرد که به مقاوم‌سازی و زیباسازی ساختمان توجه خاص داشته باشند و افزود: انبوه‌سازان انتظارات خود را از شهرداری بیان کنند تا به مدیران مناطق شهرداری عنوان کرده و بتوانیم آن‌ها را در بحث مشارکت بیشتر وارد کنیم .

این مقام مسئول، املاک شهرداری اهواز را بیش از ۶ هزار میلیارد تومان برشمرد و گفت: اگر عوارض به صورت نقدی پرداخت شد شود، ۱۰ درصد بخشودگی شامل سازندگان مسکن می‌شود و شهرداری اهواز این آمادگی را دارد از طریق غیر نقدی یعنی در اختیار قرار دادن زمین نیز به انبوه‌سازان اهوازی مشارکت داشته باشد.

شهردار اهواز گفت: شهردار اهواز نیز در این همایش گفت: نگاه ما به انبوه‌سازان مسکن به عنوان یک سرمایه‌گذار و خدمت گذار است و دوست داریم که سال آینده در بحث بافت‌های فرسوده موفق شده و حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی، همچنین تشویق مردم به احیای بافت‌های فرسوده را از دیگر راهکارهایی خواند که انبوه‌سازان باید در برنامه کاری خود قرار دهند.

موسوی گفت: در برخی شهرها ۷۰ درصد درامد شهرداری از قبل مسکن است اما در اهواز فقط ۳۵ درصد درآمد شهرداری در بخش ساخت‌وساز مسکن است و بخشی از درامدهای شهرداری به خاطر رکود وضعیت مسکن در امسال از دست رفته است.

وی تصریح کرد : قرار نیست از استان‌های دیگر کسانی بیایند و شهر اهواز را بسازند و اگر تصمیم گرفتیم اهواز را آباد کنیم مشکل مسکن هم حل می‌شود و در غیر این صورت انتظار پیشرفت در این عرصه نمی‌رود.

وی افزود: نگاه شهرداری اهواز به بسته پیشنهادی انبوه‌سازان مسکن خوزستان مثبت است و این پیشنهاد‌ها را بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهد تا بتواند راهکار اصلی برای رونق ساخت‌وساز شهری مسکن را عملیاتی کند.

شهردار اهواز درپایان گفت : نگاه ما به انبوه‌سازان مسکن به عنوان یک سرمایه‌گذار و خدمت گذار است و دوست داریم که سال آینده در بحث بافت‌های فرسوده موفق شده و حرفی برای گفتن داشته باشیم .

چاپ چاپ