جابجایی مسافرین نوروزی توسط ۳۰۰ دستگاه اتوبوس
سرپرست سازمان پایانه‌ی مسافربری شهرداری زاهدان:

جابجایی مسافرین نوروزی توسط ۳۰۰ دستگاه اتوبوس

تاریخ انتشار: 09 مارس 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

سرپرست سازمان پایانه‌ی مسافربری شهرداری زاهدان:
به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل؛ سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری زاهدان گفت: توجه به امکانات رفاهی، تسهیل در رفت و آمد و همچنین فراهم نمودن مکانی امن و آرام برای مراجعه کنندگان به این پایانه همواره در دستور کار ما قرار دارد و در تلاش هستیم از تمامی پتانسیلهای موجود و بر اساس بودجه‌ای که در اختیار داریم در این راستا اقدام کنیم.
محمد امین براهویی افزود: کل فضای پایانه ۱۷ هکتار است و در حال حاضر۲۴ شرکت مسافربری به همراه ۴ شرکت برون شهری از طریق ۵۰۰ دستگاه اتوبوس مشغول فعالیت هستند که از این تعداد روزانه ۳۰۰ دستگاه اتوبوس در رفت و آمد هستند که یک سوم آنها داخل استانی و مابقی برون استانی هستند.
وی اضافه کرد و گفت: نمازخانه‌ی برادران و خواهران، ایستگاه مطالعه، ایستگاه فروش کتاب، غرفه‌ی مطبوعات، بانک، مراکز خرید پوشاک، رستوران و انبار توشه‌ی مسافر از دیگر امکاناتی است که در طبقات مختلف پایانه و محوطه تعبیه شده است همچنین اورژانس نیز به صورت ۲۴ ساعت جهت ارائه‌ی خدمت به مراجعین در محل مستقر می‌باشد. وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی رستوران جدید در محوطه‌ی بیرونی، ساخت مسجد در محوطه‌ی اصلی پایانه مسافربری و باس واش را در دستور کار خود قرار داده‌ایم که ان‌شاءا… انجام خواهد شد.
موضوع فضای سبز محدوده‌ی پایانه از دیگر مواردی بود که براهویی به آن پرداخت و گفت: در حال حاضر ۱۳۰۰ مترمربع فضای سبز در محوده‌ی پایانه موجود است که با همکاری و همفکری همکارانمان در سازمان پارکها و فضای سبز برنامه‌ی جدیدی برای ارتقای کیفیت و کمیت فضای سبز موجود داریم که ان‌شاءا… به زودی عملیاتی خواهد شد همچنین درب ورودی، زیر پله‌ها، تابلوهای فضای بیرون نیز به شکل زیبایی نورپردازی شده و علاوه بر این نسبت به رنگ آمیزی جداول، احیای فضای سبز و آسفالت ورودی نیز اقدام شده است.
وی در پایان گفت: با توجه به نزدیکی ایام نوروز و آغاز سال جدید علاوه بر اجرای امور مربوطه، یک پکیج نوروزی حاوی مطالب و پیامهای ویژه‌ی این ایام را در دست تهیه داریم که در بدو ورود به زاهدان به مراجعین اهدا خواهد شد.

چاپ چاپ