تاریخ انتشار: 11 مارس 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها

چهارشنبه آخر سال، شبی پر از خطر و حادثه/خانوده ها مراقب فرزندان خود باشند...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان؛
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به خطرات چهارشنبه آخر سال گفت: خانواده ها می توانند با نظارت بیشتر بر فرزندان خود، آنها را از آسیب های احتمالی در این شب دور کنند.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای روابط عمومی شهرداری اصفهان و به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهردای اصفهان، شب چهارشنبه آخر سال با ایام دهه فاطمیه مصادف گردیده که بدون شک این دهه برای مسلمانان سراسر جهان، روزهای غم آلودی است که بایستی حرمت آن حفظ شود.
از سوی دیگر اما چهارشنبه آخر سال که متاسفانه با رفتار اشتباه و نادرست برخی افراد تبدیل به شبی پر از خطر و حادثه گردیده است بدون شک نیازمند هوشیاری خانواده ها و جوانان است تا حوادث تلخ سال های گذشته تکرار نشود.
کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان که در تمامی سال ها، عمق فاجعه در چنین شبی را در خانه های سوخته، کودکان و زنان باردار ترسیده و میانسالان دچار آسیب شده و … مشاهده کرده اند، امسال نیز همچون سال های گذشته توصیه می کنند که نسبت به برقراری برنامه های خطرناک در چنین شبی اقدام نگردد بالاخص که روزهای پایانی امسال مقارن با ایام حزن آلود دهه فاطمیه بوده و حفظ حرمت دهه فاطمیه برای همه ما واجب است.
متاسفانه چهارشنبه آخر سال با سودجویی برخی افراد، موجب افزایش استفاده از مواد محترقه و در نتیجه خسارت های جانی و مالی بسیاری برای افراد بیگناه شده است که موجب آزردگی خاطر و داغدار شدن خانواده ها می شود.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان معتقد است در درجه اول، خانواده ها هستند که می توانند با نظارت بیشتر بر فرزندان خود، آنها را از آسیب های احتمالی در این شب دور کرده و به قول معروف به گونه ای عمل نکنند که بخواهد نوش دارویی پس از مرگ سهراب باشد.
آتشپاد بهزاد بزرگ زاد تصریح کرد: واحد آموزش سازمان آتش نشانی در طول سال با آگاهی بخشی به خانواده ها و مدارس تلاش می کند با ایجاد یک موج فرهنگ ایمنی، سطح آگاهی افراد را افزایش دهد.
وی افزود: والدین در خانواده ها، معلمان در مدارس و رسانه های جمعی وظیفه دارند خطرات استفاده از مواد محترقه را برای افراد توضیح داده تا فرهنگ سازی در این زمینه نهادینه شود.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تاکید کرد: از آنجایی که کودکان و نوجوانان به زشتی عمل خود واقف هستند و معمولا پس از خریداری مواد محترقه آنها را در نقاط غیرقابل دید مثل انباری، زیرزمین، بالکن، کیف و وسایل شخصی و … مخفی می کنند که این امر از عوامل بروز حریق و حادثه می باشد، لذا به والدین توصیه می کنیم این گونه محل ها را بررسی و در صورت امکان درب آنها را قفل نمایند.
بزرگ زاد تصریح کرد: کودکان و نوجوانان در صورت عدم دسترسی به کبریت و مواد آتش زا به فروشگاه های رنگ و مواد شیمیایی و داروخانه ها مراجعه می کنند لذا به فروشندگان این قبیل مواد توصیه می شود که اکیداً از فروش این مواد به کودکان و نوجوانان خودداری کنند و از سوی دیگر از شهروندان درخواست می کنیم به محض مشاهده خرید و فروش مواد محترقه به هر شکل سریعاً مامورین انتظامی را در جریان امر قرار دهند.
وی با بیان اینکه حادثه برای هرکسی اتفاق می افتد گفت: باید کودکان و نوجوانان را تشویق کرد که از حوادث درک خوبی داشته باشند و به آنها آموزش داد که آنها در مقابل مواد محترقه، منفجره و آتشبازی آسیب پذیر هستند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اظهار داشت: مراقب رفتارهای خطرناک و ناهنجار افراد باشید و در صورت لزوم مراتب را به واحدهای گشتی نیروی انتظامی و یا پلیس ۱۱۰ اطلاع دهید.

اداره ارتباطات رسانه ای
روابط عمومی شهرداری اصفهان

چاپ چاپ