تاریخ انتشار: 12 مارس 2015 - اخبار

غرس نهال در شهرکهای صنعتی استان زنجان

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

به مناسبت هفته منابع طبیعی صورت گرفت
غرس نهال در شهرکهای صنعتی استان زنجان
به مناسبت هفته منابع طبیعی و گرامیداشت روز درختکاری، مراسم غرس نهال در شهرکهای صنعتی استان زنجان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان، مراسم کاشت نهال در شهرک صنعتی تخصصی روی زنجان با حضور استاندار و همچنین مراسم کاشت نهال در شهرک صنعتی طارم با حضور نماینده مردم شهرستان های زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار طارم، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان، مسئولان دستگاههای اجرایی شهرستان و مدیران واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی و با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم برگزار شد.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی در حاشیه این مراسم گفت: منابع طبیعی به عنوان نعمتی ارزشمند در اختیار انسان قرار گرفته و نباید به چشم یک میراث به آن نگاه کنیم بلکه باید از آن به مثابه یک امانت الهی نگهداری و صیانت کرده و به نسل آینده تحویل دهیم.
ناصر صیدی به نقش درختان و منابع طبیعی در زندگی بشر اشاره و تصریح کرد: خداوند متعال سرنوشت بشر را به گونه ای رقم زده که در دامن طبیعت رشد کند و به طور کامل به آن وابسته و نیازمند باشد. متقابلاً طبیعت را نیز طوری آفریده که در خدمت انسان قرار گیرد، نیازهای وی برآورد و آرامش، لذّت و شادی را برایش به ارمغان آورد. به همین جهت این رابطه دو طرفه بایستی محترم شمرده شود.
وی افزود: همانطور که درختان نیاز انسان را برآورده می‌سازند و به زندگی او آرامش و نشاط می دهند متقابلا انسان نیز باید در حفظ و صیانت از این نعمت الهی تلاش مضاعف نماید.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی در بخش دیگری از سخنان خود ایجاد فضای سبز در شهرکهای صنعتی استان را یکی از برنامه های این شرکت عنوان و اظهار داشت: این شرکت نسبت به اجرای زیرساختهای مناسب زیست محیطی و در جهت احداث فضای سبز و درختکاری برای استقرار و کاهش آلایندگی واحدهای تولیدی و صنعتی ، تلاش می کند و در همین راستا در سال جاری اقدام به ایجاد ۲/۷ هکتار فضای سبز و غرس ۶۹۰۰ اصله نهال در سطح شهرکهای صنعتی استان نموده است.
صیدی در پایان اظهار امیدواری کرد واحدهای صنعتی با سرلوحه قراردادن شعار ((صنعت سبز در خدمت طبیعت سبز)) در کنار توجه به توسعه صنعتی به توسعه و حفظ منابع طبیعی نیز توجه کنند.
گفتنی است در همین راستا برنامه کاشت نهال در شهرک صنعتی نوآوران زنجان نیز با حضور مسئولان و مدیران واحدهای صنعتی و مدیران و کارکنان شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان برگزار شد.

چاپ چاپ