با نزدیک شدن به چهارشنبه پایانی سال ؛

سامانه فرماندهی حادثه (lCS) در منطقه ۱۱ فعال می شود

تاریخ انتشار: 15 مارس 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

با آموزش های ارائه شده در مدارس و فرهنگسازی که در خصوص آیین و آداب و رسوم ایرانی بین نوجوانان سطح منطقه انجام شده است ؛ امید می رود که چهارشنبه پایانی سال ۹۳ با کمترین حادثه به پایان برسد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ ، عادل قایق ور جانشین شهردار و دبیر ستاد مدیریت بحران به مناسبت فرا رسیدن چهارشنبه پایانی سال به تشریح اقدامات انجام شده برای پیش گیری و کاهش حوادث پرداخت و گفت: همزمان با فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال سامانه فرماندهی حادثه (lCS) ستاد مدیریت بحران منطقه از ساعت ۱۷روز سه شنبه فعال می شود تا با هم افزایی و بهره‌گیری از کلیه امکانات موجود؛ ضمن ایجاد وحدت فرماندهی، هدایت عملیات منطقه را به عنوان فرماندهی حادثه بر عهده گیرد.
قایق ور افزود: در همین راستا هماهنگی های لازم با ایستگاه های آتش نشانی و اورژانس جهت پیش بینی استقرار تیم‌های عملیاتی اطفاء حریق و اورژانس سیار در محل‌های پرجمعیت و خطرساز انجام شده است و همچنین به منظور پوشش دهی کامل تمامی محله ها ؛ستادهای مدیریت بحران در سطح نواحی نیز آمادگی لازم برای رفع و مهار بحران را دارند.
او همچنین از ارائه آموزش های لازم و توزیع پکیج های آموزشی با هدف آگاه سازی نوجوانان با خطرات مواد محترقه و آسیب های ناشی از آن در مدارس سطح منطقه و اماکن پر رفت و آمد خبر داد .
در همین راستا دکتر خلیلوند مدیر درمان بیمارستان فارابی در گفتگویی به مناسبت فرا رسیدن چهارشنبه پایانی سال؛ با بیان این که فرهنگسازی و آگاهی نوجوانان و جوانان از خطرات مواد محترقه تا حد قابل توجهی حوادث چشمی ناشی از چهارشنبه سوری را کاهش می دهد ؛ اقدامات شهرداری برای مدیریت حوادث و برنامه ریزی اجتماعی و فرهنگی را بسیار ارزنده دانست.
او خاطر نشان کرد که ساخت فیلم های موضوعی در زمینه حوادث چهارشنبه سوری و ارتقای آگاهی افراد جامعه اعم از خانواده ها و نیز نوجوانان که بیشترین حوادث سوختگی و آسیب های چشمی را دارند ؛ تأثیر چشم گیری در کاهش حوادث ناگوار این چنینی در سال گذشته داشته است.
دکتر خلیلوند با ابراز خرسندی از این که سال گذشته هیچ گونه حادثه چشمی وخیم در بیمارستان فارابی نداشتیم ؛ خاطر نشان کرد که بی شک تأثیر آگاه سازی و ارائه بروشورهای آموزشی در مدارس و نیز پخش فیلم هایی با این موضوع توانسته در چند سال اخیر حوادث ناگوار چهارشنبه پایانی سال را به نحو چشم گیری کاهش دهد.

چاپ چاپ