تاریخ انتشار: 15 مارس 2015 - اخبار

همایش تکریم ائمه جماعات مساجد غرب تهران برگزار شد

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

همایش تکریم ائمه جماعات مساجد با هدف تقویت برنامه های فرهنگی و قرآنی و رویکرد مسجد محوری با حضور مدیران شهری منطقه۵ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۵، پژمان پشمچی زاده شهردار منطقه در مراسم تکریم از ائمه جماعات مساجد منطقه که با حضور رییس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران ومدیران منطقه برگزار شد با تاکید بر ضرورت تقویت مساجد گفت: مساجد کانون هدایت حرکت های اجتماعی و مذهبی به شمار می آیند و مدیریت شهری با اعتقاد بر اینکه مساجد و کانون های علمی، دینی مهمترین پایگاه فرهنگ سازی توسعه معارف متعالی دینی است، احداث و تجهیز مساجد را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: بر همین راستا در سالی که سپری شد اقدامات چشمگیری در حوزه توسعه زیرساخت های مذهبی و فضای دینی صورت گرفته است که حاصل این اقدامات منجر به آغاز عملیات احداث ۲۰مسجد در سطح محلات منطقه شد.

شهردار منطقه ۵ با اشاره به تداوم برنامه های شهرداری در تقویت و توسعه فضاهای مذهبی گفت: مدیریت منطقه بر تقویت وتامین سرانه های مذهبی محلات اهتمام جدی دارد ودر همین راستا نشست کمیته امور مساجد به صورت مستمر وبرنامه هفتگی برگزار وبرنامه ریزی های لازم دراین خصوص صورت می گیرد.

حجت الاسلام صادق زاده ،مشاور شهردار ورئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران دراین نشست با اشاره به جایگاه مساجد به عنوان پایگاه فرهنگی درسطح محلات گفت:باتوجه به رویکرد مدیریت شهری در بهره مندی از مشارکت شهروندان در اداره شهر ،انتخابات چهارمین دوره شورایارن محلات این ظرفیت رافراهم می کند تا از پتانسیل های موجود محلات بهره مند شد.

وی افزود: ائمه جماعات مساجد می توانند با تشویق شهروندان به مشارکت گسترده درانتخاب افراد اصلح ومتدین به عنوان شورایاران محلات نقش مهمی را دراین زمینه ایفاکنند.

مشاور شهردار همچنین به رویکرد مدیریت شهری دراجرای طرح کمپین آسمان آبی ،زمین پاک “اشاره کرد وگفت: آلودگی هوا ومحیط زیست از معضلات بزرگی است که در همین راستا شهرداری تهران با اجرای طرح خط سفید وهمچنین تشویق شهروندان به تفکیک زباله از مبدا در تحقق این رویکرد گام برداشته است.

چاپ چاپ