تاریخ انتشار: 18 مارس 2015 - اخبار

مراکز دیدنی و گردشگری منطقه ۱۰ ،آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۱۰ از آماده سازی بوستان ها، مراکز دیدنی و گردشگری منطقه در ایام نوروز برای استقبال، بازدید و میزبانی از شهروندان و مهمانان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۰، فرامرز عظیمی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: با برنامه ریزی های به عمل آمده و اتخاذ تمهیدات مناسب در طرح استقبال از بهار زمینه های مناسب برای بازدید از اماکن دیدنی و گردشگری منطقه فراهم شده و شهروندان و مهمانان نوروزی می توانند برای استفاده بهینه از اوقات فراغت از مکان های جذاب و دیدنی منطقه بازدید کنند.

وی با بیان این که موزه هفت چنار، مجموعه ای مناسب برای بازدید شهروندان و دانش پژوهان است افزود: این مرکز ترکیبی از معماری قدیمی، فضای سبز و موزه حیات وحش است. ساختمان قدیمی و زیبای موزه که در ابتدا کارخانه جوراب بافی بوده و ۱۰۰ سال قدمت دارد، را می توان جزء یکی از مفاخر معماری به یادگار مانده از اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی دانست همچنین فضای سبز آن یادگاری از باغ های قدیمی و زیبای تهران است. موزه حیات وحش این مجموعه تلفیقی از زمین شناسی و آثار طبیعی و نمونه های زنده و غیر زنده بی مهرگان، مهره داران، آبزیان، خزندگان، پرندگان و پستانداران است و در یکی از محله های قدیمی تهران به نام بریانک در خیابانی که هفت چنار کهنسال در آن قرار دارد، واقع شده است.

وی افزود: از سایر بخش های متنوع موزه می توان به سفره خانه، قهوه خانه سنتی و کتابخانه موزه که شامل ۴۵۰۰ جلد کتاب تخصصی و عمومی می باشد، اشاره کردو علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت ۹الی ۱۸ از این مجموعه بازدید نمایند.

به گفته شهردار منطقه، بارگاه مطهر امام زاده معصوم (ع)، موزه برادران اقبالی، پارک آموزش ترافیک و بوستان ها از دیگر مکان هایی هستند که شهروندان می توانند استفاده کنند.

عظیمی در ادامه از برپایی تورهای گردشگری برای بازدید از امکان دیدنی شهر تهران خبر داد و افزود: بجز امکانات نام برده شده در سطح منطقه، شرایطی بهره مندی شهروندان از سایر نقاط دیدنی شهر در قالب برگزاری تورهای گردشگری نیمروزه و یکروزه با محوریت اماکن مذهبی و تاریخی، تفریحی و گردشگری برای عموم شهروندان، همراه با برنامه های ویژه ایام فاطمیه(س) فراهم شده است .

عظیمی افزود: برپایی غرفه های اطلاع رسانی در پایانه شمشیری، خیابان آزادی جنب ساختمان ستادی منطقه و انتهای خیابان مالک اشتر در قالب اطلاع رسانی و آشنایی با اماکن دیدنی، توزیع بروشور و کتابچه و ثبت نام برای شرکت در تورهای گردشگری از برنامه هایی است که برای رفاه حال شهروندان و آشنایی آنان از منطقه در طرح بهار فاطمی (س) برگزار می شود.

چاپ چاپ