برای نخستین بار و تحت عنوان "بهار فاطمی"

قبور مطهر علما و بزرگان اصفهان در آستانه سال نو غبارروبی و عطرافشانی شد...

تاریخ انتشار: 22 مارس 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

در آستانه نوروز ۹۴ و در آخرین پنجشنبه سال قبور مطهرعلما و بزرگان در پنج تکیه تخت فولاد غبارروبی و عطرافشانی شد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای روابط عمومی شهرداری اصفهان، در این برنامه که برای نخستین بار و تحت عنوان”بهار فاطمی” برگزار شد پنج تکیه از پنجاه تکیه تخت فولاد با حضور مردم و مسئولان غبارروبی و عطرافشانی شد.

این مراسم از مقبره بابا رکن الدین آغاز و سپس تکیه خوانساری، مادر شاهزاده، میرفندرسکی و کازرونی غبارروبی و عطرافشانی شد و شرکت کنندگان در این مراسم با نثار شاخه‌های گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ علما ادای احترام کردند.

حجت الاسلام منوچهر مهروی پور مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد در ارتباط با برگزاری این مراسم اظهار کرد: برنامه ” بهار فاطمی” در آستانه آغاز سال نو، برای آماده سازی فضا برای ایام نوروز و عرض ادب به ساحت علما و بزرگان مدفون در تخت فولاد همراه با غبارروبی و عطرافشانی و برای نخستین بار انجام شد.

وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب برای حفظ تخت فولاد که در سفر سال ۸۰ به اصفهان صورت گرفت بیان کرد: اتفاقات عمرانی صورت گرفته در این مجموعه به واسطه تأکید ایشان بر حفظ تخت فولاد بوده است.

مهروی پور با اشاره به عمران و آبادانی این مجموعه و تأکید ایشان به حفظ بقاع متبرکه و امامزادگان گفت: اگر ما بخواهیم با هویت خود آشنا شویم باید به مطالعه سیره زندگی این بزرگواران بپردازیم و حفظ و صیانت از این مکان مقدس می‌تواند آثاری از زندگی علما و بزرگان جهان اسلام را برای بهره بردن در اختیار ما قرار بدهد.

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد با اشاره به سخن مرحوم نخودکی اصفهانی در ارتباط با تخت فولاد خاطرنشان کرد: به واقع هیچ زمینی بعد از وادی السلام نجف اشرف به شرافت، عظمت و برکت تخت فولاد اصفهان نیست و این خود دلیل محکمی است که این مکان مقدس مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی استقبال شهروندان اصفهانی از برنامه ” بهار فاطمی” را شاهدی بر اهمیت تخت فولاد عنوان کرد و افزود: مردم تنها به واسطه اعتقاد خود به زیارت این بزرگان می‌آیند.

مهروی پور در ارتباط با انتخاب پنج تکیه از پنجاه تکیه تخت فولاد برای برگزاری این مراسم گفت: پنج تکیه بابارکن الدین، خوانساری، مادرشاهزاده، میرفندرسکی و کازرونی به دلیل تاریخی بودن برای این برنامه انتخاب شدند.

اداره ارتباطات رسانه ای

روابط عمومی شهرداری اصفهان

چاپ چاپ