تاریخ انتشار: 25 مارس 2015 - اخبار

المان‌های شهری نماد زیبایی و آرامش در شهر قم

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

در ایام نوروز به هر شهری که سفر کنی خاطراتی از آن شهر برایت به یادگار می‌ماند و با نقل قول‌هایی که از جذابیت آن شهر شنیده‌ای، برای رفتن به این سفر بیش از پیش ترغیب می‌شوی.

اگر قصد سفر به قم را داشته باشی نقل قول‌های فراوانی مانند حضر امامزادگان پرشمار و حضرت معصومه (س) و مسجد جمکران را می‌شنوی و برای دیدن این جذابیت‌های معنوی راه سفر به این شهر را پیش می‌گیری.

اما آنچه که بیش از پیش در این سفر برایت مهم به نظر می‌رسد فضای شهری است که در هر خیابان از تو به گرمی استقبال می‌کند و حضورت را در این شهر برای خود و همراهانت جذاب می‌کند.

محمد حسینی که به همراه خانواده از سنندج به قم آمده است، با اشاره به فضای جالبی که در سطح شهر دیده است، بیان کرد: بی‌بی فاطمه معصومه (س) را زیارت کردیم و می‌خواستیم در اطراف حرم چرخی بزنیم و خرید کنیم که پشت شبستان، آبنماهای زیبا و المان‌های نصب شده در این مکان نظرمان را جلب کرد.

وی افزود: برایم بسیار جذاب بود که هفت سین سنگی را دیدم و از خانواده خواستم برای گرفتن عکس یادگاری به این محل برویم و هریک از ما در کنار هفت سین عکس گرفتیم، عکس‌هایی که خاطرات حضور در قم را برای ما تداعی می‌کند.

فاطمه سعیدی نیز که از ایلام به قم آمده است، با اشاره به جذابیت‌هایی که در قم دیده است، گفت: در میدان شهید مطهری برج ساعتی بلند قامت که چهار صفحه ساعت داشت توجهم را جلب کرد ساعتی در کنار فواره‌های آب که دارای جذابیتی خاص بود ایستادیم و چند عکس یادگاری گرفتیم و برای لحظاتی از تلطیف هوای این مکان که به دلیل فواره‌ها درختان بود لذت بردیم.

پرویز احسانی هم از دیگر زائران بیان کرد: من از آذربایجان غربی به قم آمدم و زمانی که از خیابان اراک عبور می‌کردیم چشمم به المان یا فاطمه معصومه افتاد که بسیار زیبا بود.

حسن محرابی نیز که از روستای سرو آمده است با اشاره به المان توپ که بستر در رودخانه قم نصب شده است، گفت: قرار نبود غیر از منزل یکی از دوستان که در این شهر زندگی می‌کند جای دیگری برویم ولی دیدن این توپ‌ها در رودخانه خانواده ام را به شگفت آورد و برای ساعاتی از خودرو پیاده شدیم و در کنار این المان‌ها عکس گرفتیم و سفره نهار را در سبزه‌های اطراف آن پهن کردیم و بعد از ساعتی استراحت به سمت منزل دوستمان حرکت کردیم

چاپ چاپ