سرپرست شهرداری قم خواستار شد: لزوم توجه به جایگاه بین‌المللی شهر قم در نظام حاکمیت اسلامی
تاریخ انتشار: 03 آوریل 2015 - اختصاصی

سرپرست شهرداری قم خواستار شد: لزوم توجه به جایگاه بین‌المللی شهر قم در نظام حاکمیت اسلامی...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

سرپرست شهرداری قم خواستار توجه به جایگاه بین‌المللی این شهر در نظام حاکمیت اسلامی شد.
به گزارش شهر نیوز، مجید متین‌فر طی گفت‌وگویی با اشاره به اینکه شهر قم به دلیل وجود بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت ، مسجد مقدس جمکران و حوزه‌های علمیه شیعه و مراجع عظام تقلید دارای جایگاهی بسیار رفیع است تصریح کرد: قم امروز با وجود بهره‌گیری از موسساتی نظیر جامعه المصطفی العالمیه و حضور صدها نفر از طلاب خارجی که برای تحصیل علوم دینی در این شهر مستقر شده‌اند و همچنین عزیمت زائران از کشورهای اسلامی و غیراسلامی دارای چهره‌ای بین ‌المللی است.
وی بیان کرد: شهری که دارای چنین جایگاهی در عرصه بین الملل است و به عنوان پایتخت جهان تشیع به شمار می‌رود باید از نظر زیرساخت‌های شهری نیز در خور شان این نام و جایگاه باشد.
سرپرست شهرداری قم با اشاره به اینکه شهرداری عزمی جدی برای عمران و آبادانی شهر داشته و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است ادامه داد: ما در این مسیر نیازمند حمایت همه جانبه هستیم و شهرداری قم برای اینکه بتواند در راستای تامین زیرساخت‌های مورد نیاز شهری با کارکردهای بین‌المللی موفق عمل کند نیازمند حمایت‌های استانی و ملی است.
وی با تاکید بر اینکه باید به جایگاه بین المللی شهر قم در نظام حاکمیت اسلامی توجه لازم صورت گیرد اضافه کرد: امیدواریم که بتوانیم شهر قم را با الگوهای اسلامی و استانداردهای بین‌المللی بسازیم و به حق در این مسیر نیازمند حمایتی همه جانبه هستیم.

۱۳۹۴/۰۱/۱۱
اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری قم

چاپ چاپ