به گفته نصرالله آبادیان سرپرست شهرداری منطقه 11

در تعطیلات نوروزی ؛ بیش از ۱۵ هزار نفر از اماکن تاریخی و گردشگری مرکز پایتخت دیدن کردند...

تاریخ انتشار: 04 آوریل 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

در نخستین سال از راه اندازی ستاد گردشگری در مرکز پایتخت که از سوی شهرداری منطقه ۱۱ فعالیت خود را در ایام نوروز آغاز کرد ؛ بیش از ۱۵هزار نفر از اماکن تاریخی و گردشگری این بخش از طهران قدیم بازدید کردند.
به گفته نصرالله آبادیان سرپرست شهرداری منطقه ۱۱ ، وجود بسیاری از اماکن مهم اداری و خدماتی که بیش از یکصد سال پیش در طهران عهد ناصری و پهلوی اول ایجاد شد ؛جاذبه های تاریخی ،فرهنگی ،هنری و گردشگری برای علاقمندان به شمار می رود که در تعطیلات نوروزی بیش از ۱۵ هزار نفر از مسافران و شهروندان را به خود جذب کرد.
نخستین آتش نشانی کشور ، نخستین موزه ثبت احوال کشور ، نخستین ساعت شهری تهران ، موزه قرآن ، خانه و موزه مقدم ،خانه ۲۰۰ساله امیر بهادر ،میدان تاریخی حسن آباد و میدان ولی عصر (عج) طولانی ترین خیابان خاورمیانه از جمله اماکن گردشگری منطقه ۱۱ هستند که سرپرست شهرداری منطقه ۱۱ به آن ها اشاره کرد و افزود: وجود این اماکن و نیز تسهیلات ویژه ای که برای ترویج گردشگری ارزان ؛ با هدف آگاه سازی شهروندان با فرهنگ و پیشینه تاریخی پایتخت برای نخستین بار در این منطقه ایجاد شد ؛ بازدید کنندگان بسیاری را جذب این مراکز کرد.
آبادیان خاطر نشان کرد :در کنار فعالیت ستاد گردشگری منطقه ؛ تورهای گردشگری رایگان در ایام نوروز برای پیاده روی در مسیر طهران قدیم دایر شده بود وشهروندان با گذر از میدان تاریخی حسن آباد از نخستین ایستگاه آتش نشانی ، نخستین موزه ثبت احوال ، موزه مقدم و موزه قرآن بازدید کردند.
او ادامه داد که امسال علاوه بر برپایی ۳ ایستگاه اطلاع رسانی گردشگری در میدان راه آهن، میدان حسن آباد و پارک دانشجو ؛ کتابچه راهنمای گردشگری و نقشه گردشگری منطقه ۱۱ نیز تهیه و به همراه پکیج های ویژه گردشگری بین شهروندان توزیع شد.
سرپرست شهرداری منطقه ۱۱ با اشاره به این که ستاد گردشگری منطقه امسال برای اولین بار فعالیت جدی خود را آغاز کرده؛ یاد آور شد : ایستگاه های اطلاع رسانی منطقه در ایام نوروز ۸۸۰۰ نفر بازدید کنند داشته است که امیدواریم با ادامه این روند؛ در رونق فرهنگ گردشگری در پایتخت و آشنایی شهروندان با تاریخ و هویت ملی ایرانی – اسلامی بکوشیم.

چاپ چاپ