تاریخ انتشار: 04 آوریل 2015 - اخبار

در عید نوروز ۱۳۹۴: بیش از ۱۲۰٫۰۰۰ گردشگر و مسافر نوروزی از مراکز تفریحی منطقه ۴ بازدیدکردند...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۴ گفت: در نوروز امسال بیش از ۱۲۰,۰۰۰ نفر گردشگر و مسافر نوروزی از بوستان های جنگلی و شهری، بناهای تاریخی و مذهبی و همچنین مراکز اسکان موقت نوروزی منطقه ۴ بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، مهندس علیرضا جاوید با اعلام این خبر و با بیان اینکه با بهره برداری از بوستان یاس استقبال بسیار خوبی از این بوستان جنگلی در روز طبیعت شد افزود: بوستان جنگلی یاس لویزان؛ به عنوان یکی از قطب های جدید گردشگری پایتخت و دارای مناظری زیبا به همراه باغ پرندگان و بوستان جنگلی تلو پذیرای شهروندان و گردشگران در ایام عید و روز طبیعت بود.
وی با اشاره به باغ پرندگان لویزان و استقبال چشمگیر مسافران نوروزی از این مجموعه تفریحی و دیدنی در روزهای نوروز گفت: باغ پرندگان تهران در ۱۰ روزه نخست سال جاری پر طرفدارترین جاذبه گردشگری این منطقه بود که با حدود ۸۰٫۰۰۰ بازدید کننده در صدر اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری این منطقه قرار داشت.
جاوید از ایستگاه استقبال از مسافران نوروزی به عنوان یکی دیگر از مکان های پر بازدید منطقه ۴ یاد کرد و گفت: از ۲۹ اسفند ماه سال گذشته حدود ۱,۰۰۰ نفر از مسافران نوروزی به این ایستگاه مراجعه و از امکانات آن بهره مند شدند.
شهردار منطقه ۴ گفت: در این ۱۵ ، روزانه ۷۱۱ خانوار به صورت روزانه و جمعاً حدود ۱۳٫۰۰۰ نفر از ایستگاه نوروزی منطقه ۴ واقع در ابتدای بزرگراه بابایی شرق بازدید کردند.
جاوید در ادامه با اشاره به بهره برداری از بوستان ۳۰۰ هکتاری یاس لویزان در محدوده منطقه ۴ گفت: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر توسعه فضای سبز در دیدار با فعالان محیط زیست در روز ۱۷ اسفندماه، مراحل آماده سازی ۳۰۰ هکتار از مجموع ۱۴۰۰ هکتار از جنگل‌های شمال و جنوب اتوبان شهید بابایی در محدوده منطقه به دستور شهردارتهران آغاز شد .
وی تصریح کرد: در این فضای ۳۰۰ هکتاری ۱۴۵ چشمه سرویس بهداشتی، ۶۰۰ نیمکت، ۲۳۰ سطل زباله، ۲۰۰ عدد باربیکیو، ۱۰۰ عدد پایه چراغ، ۱۴۵ آلاچیق در این بوستان جنگلی نصب شده است.
وی خاطر نشان کرد: همچنین در عید نوروز ۹۴ امارت تاریخی عین الدوله، بوستان جنگلی لویزان، امام زاده پنج تن و بوستان های شهری منطقه ۴ نیز مورد بازدید گردشگران قرار گرفت.

پیمان ضیایی
مدیر روابط عمومی

چاپ چاپ