تاریخ انتشار: 05 آوریل 2015 - اخبار

شهردار اهواز عنوان کرد: نگهداری شهر اهواز، سالیانه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار اهواز عنوان کرد: نگهداری شهر اهواز، سالیانه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
شهرداراهواز به همراه حجت الاسلام سواری نائب رییس شورای اسلامی شهر اهواز، معاونین و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اهواز با نمازگزاران و روحانیون مسجد محمدی کیانپارس دیدار و نماز مغرب وعشاء را در این مسجد اقامه کرد.

در این نشست صمیمی که به صورت پرسش و پاسخ برگزار شد سید خلف موسوی گفت: شهرداری اهواز موسسه ای عمومی و غیر دولتی است و تنها موسسه ای است که هرچه عوارض بیشتری دریافت کند کارهای عمرانی بیشتری می تواند انجام دهد. ما به جز در بحث قطار شهری از دولتی پولی دریافت نکردیم و درآمد ما متکی به پرداخت های مردمی است.
وی با بیان اینکه به همان اندازه که ساخت و ساز درآمد زاست به همان اندازه نیز مشکلات فراوانی را بدنبال دارد گفت: بنده افتخار دارم از بدو ورودم به شهرداری تاکنون هیچ مجوز ساخت و سازی بدون پارکینگ را صادر نکرده ام و یک حساب ویژه و غیر قابل برداشت با عنوان پارکینگ جهت ساخت پارکینگ های عمومی ایجاد کردیم که این مشکل را حل کنیم و به کسانی که پارکینگ اضافه احداث کنند ۷۰ درصد تخفیف تعلق می گیرد.
سید خلف موسوی به فعالیتهای صورت گرفته در سطح شهر اهواز اشاره و تصریح کرد:احداث زیرگذر خلیج فارس، تعریض پل شهید دقایقی( سوم) که موجب رضایتمندی شهروندان گردید، بخشی از این فعالیت هاست و امیدواریم طی دو هفته آینده طرح میدان شهید بندر(چهارشیر) اجرایی کنیم.
وی همچنین در خصوص چهار راه پهلوان نیز گفت: با مشاور طرح صحبت کردیم که طرحی را ارائه دهد که بافت کیانپارس به همان شکل باقی بماند. امیدوارم در خصوص این طرح با برق منطقه ای نیز به تفاهم برسیم.
شهردار اهواز در پاسخ به سوال یکی از نمازگزاران در خصوص وضعیت فاضلاب منطقه گفت: موضوع فاضلاب به عهده شهرداری نیست ولی مرتبط با ما می باشد. جهت اصلاح شبکه فاضلاب شهر اهواز اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان نیاز است که به صورت جدی در حال پیگیری است.
سید خلف موسوی در خصوص بودجه شهرداری اهواز نیز گفت:۶۲۰ میلیارد تومان از بودجه شهرداری اهواز در سال گذشته محقق شد و با این مبلغ نمی توان در شهر تحول ایجاد کرد. ما تنها در سال ۶۰ میلیارد تومان برای جمع آوری زباله های شهری هزینه می کنیم در حالیکه نگهداری سالیانه شهر بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
وی ادامه داد: ما برای افزایش بهره وری املاک شهرداری، سازمان زمین و مسکن را تاسیس و در شورای شهر نیز به تصویب رسید تا از این طریق بتوانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم.ما حدود ۲۳ لایحه درآمدی تحت عنوان درآمدهای پایدار به شورای شهر ارائه دادیم تا بدون هرگونه فشار به شهروندان در آمدهای شهرداری را افزایش دهیم و این پول متعلق به همین مردم است و در همین شهر هزینه می شود.
شهردار اهواز در خصوص مشاغل مزاحم در شهر اهواز گفت:کلیه مصالح فروشان به شهرکی واقع در جاده خرمشهر منتقل کردیم،بنکداران نیز با همکاری اتحادیه مربوطه ساماندهی و از مرکز شهر به مکان کنونی منتقل شدند همچنین در خصوص ساماندهی مبل فروشان و احداث بازار مبل توافقاتی صورت گرفته که انشاا… به زودی اجرایی می شود.
سید خلف موسوی در خصوص توسعه فضای سبز شهر اهواز نیز گفت: حدود ۱۲۰ گونه گیاهی سازگار با شرایط آب و هوایی و مقاوم را پس از مطالعه انتخاب نمودیم و ابلاغ کردیم که از این پس گونه های جدید کاشته شود تا از یکنواختی گونه گیاهی در سطح شهر جلوگیری کنیم.

چاپ چاپ