شهردار منطقه 9 خبر داد:

استقبال بی نظیر مردم از غرفه های جشنواره اقوام ایرانی در میدان آزادی...

تاریخ انتشار: 06 آوریل 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۹ از استقبال بی نظیر مردم از جشنواره فرهنگی و هنری اقوام ایرانی در میدان آزادی خبر داد و گفت : حدود ۱۰ هزار نفر در ایام نوروز از غرفه های این جشنواره دیدن کردند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ ، سیدعلیرضا حسینی در این خصوص اظهار داشت: جشنواره اقوام ایرانی با عنوان ” عطر یاس ” با حضور اقوام و عشایر ۸ استان در میدان آزادی برگزار شد و این جشنواره از ۲۸ اسفند آغاز بکار کرد و تا ۱۴ فروردین ادامه داشت.
وی افزود: اقوام و قومیت های مختلف با حضور در این جشنواره سعی کردند تا رسوم خود را به صورت گروهی به شهروندان و مسافرین نمایش دهند و ۲۰ غرفه فرهنگی ، سلامت ، کارآفرینی و امور اجتماعی و همچنین ۶ چادر عشایر نیز برپا شد.
حسینی این برنامه را فرصتی مناسب برای آشنایی شهروندان با آیین ها دانست و گفت: این جشنواره همانند ایرانی کوچک ، همه دانستنی ها درباره اقوام مختلف را به بازدیدکنندگان ارائه داد و اقوام و عشایر استان های سمنان ، کهکیلویه و بویراحمد ، لرستان ، کردستان ، کرمانشاه ، آذربایجان غربی و شرقی ، اردبیل ، سیستان و بلوچستان و گلستان پذیرای مردم در پای برج آزادی سمبل آزادی ایرانیان بودند.
به گفته وی، این جشنواره تا ۱۴ فروردین ۹۴ ادامه داشت و علاقه مندان همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ شب برای بازدید به مکان برپایی این جشنواره مراجعه می کردند و با محصولات ، صنایع دستی و سوغاتی های قومیت های مختلف آشنا شدند.
شهردار منطقه ۹ خاطرنشان کرد: اوایل برگزاری این جشنواره صبعه فاطمی به خود گرفت و با ارائه برنامه های آئینی مذهبی به پیشواز ایام فاطمیه رفت و در راستای ترویج شعائر اسلامی در دو نوبت نماز جماعت ظهر و عصر و مغرب و عشاء برگزار و تا ۴ فروردین مراسم “چمرخوانی” سوگواری اقوام برپا و مراسم موسیقی اقوام نیز از پنجم فروردین تا پایان روز جشنواره برگزار شد.
حسینی با اشاره به استقبال بی نظیر شهروندان و مسافرین نوروزی از جشنواره اقوام ایرانی نیز گفت: این جشنواره همانند ایرانی کوچک ، دانستنی هایی درباره اقوام مختلف به بازدیدکنندگان ارائه داد و تا ۱۴ فروردین امسال دایر بود.

چاپ چاپ