تاریخ انتشار: 07 آوریل 2015 - اخبار

آغاز سال ۹۴ با عطر و بوی شهدای منطقه سه

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

در آغازین روزهای سال ۱۳۹۴ معابر و کوچه، خیابان های منطقه سه با عطر بوی شهادت و یادآوری نام و یاد شهدا مزین گردیده است.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه شهرداری مشهد، همزمان با آغاز سال جدید و در بهار فاطمی، فرهنگی و اجتماعی این منطقه اقدام به برگزاری برنامه های ویژه ای برای خانواده معزز شهدا نمود.
یکی از طرح های اجرا شده در این منطقه که با مشارکت شوراهای اجتماعی محلات انجام گرفته است با عنوان «عطر شهادت» برپایی سازه تبلیغاتی در معابر منطقه و محله و درج تصاویر شهدا و فراز هایی از وصیت نامه و یا خاطرات آنان در موضوع نوروز و فاطمیه است که در سر درب منازل بیش از ۷۰ شهید منطقه نصب گردیده است.
همچنین علاوه بر اهدای تنگ ماهی و گلدان لاله برای برخی از خانواده شهدا، اهدای تنگ ماهی و گل به زائرین با همکاری خانواده معزز شهدا نیز در اولین روز سال ۹۴ در میدان راه آهن انجام پذیرفت که مورد استقبال زوار نیز قرار گرفت.
یادگاران محله دیگر طرحی بوده است که در ایام نوروز امسال و با محوریت تازه درگذشتگان و برپایی سازه های ۲۰ متری در محلات برای نصب تصاویر شهدای محله، معتمدین و ساکنان محله که در سال ۹۳ به دیار باقی شتافته اند اجرایی گردیده، که این برنامه در کنار نصب طاق نصرت های تولیدی فرهنگسرای زیارت جلوه و نمودی زیبا در منطقه بوجود آورده است.
همچنین در یکی دیگر از طرح های بهار فاطمی با عنوان «منازل الشهداء» هماهنگی جهت فضاسازی و آذین بندی منازل شهدا با سبزه،گل آرایی،نصب پرده و ریسه و…برای بیش از ۵۰ منزل شهید انجام پذیرفته است که حال و هوای شهدا را در اذهان شهروندان تداعی می نماید.
گفتنی است این برنامه ها با اعتباری بالغ بر یکصد میلیون ریال در راستای سیاست های کلی شهرداری مشهد در گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی صورت پذیرفته است.

چاپ چاپ