شهردار منطقه يک:

هر محله در شمال تهران باید یک زمین چمن ورزشی داشته باشد

تاریخ انتشار: 08 آوریل 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

به منظور توسعه سرانه های ورزشی و ایجاد امکانات لازم برای حضور نوجوانان و جوانان در عرصه های ورزشی هر محله شمال تهران باید دارای یک زمین چمن ورزشی باشد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، مجتبی یزدانی شهردار منطقه یک با بیان خبر فوق اظهار داشت: به دلیل گرانی و محدودیت زمین مناسب جهت تملک و احداث زمین های چمن روباز این مکان های ورزشی در همه محلات به طور یکسان احداث نشده و توسعه مجموعه های ورزشی با مالکیت شهرداری محدود شده است.
وی گفت: با این حال مجموعه شهرداری در راستای فراهم سازی امکانات ورزشی مناسب برای شهروندان تمام سعی و تلاش خود را نموده و توانسته ۲۹ زمین چمن روباز را با مالکیت شهرداری در منطقه یک احداث کند.
وی گفت:با در نظر گرفتن مجموعه های ورزشی که در مالکیت خصوصی و یا سایر نهادها و ارگان ها قرار دارند بالغ بر ۵۲ زمین چمن ورزشی در این منطقه وجود دارد که باعث شده سرانه های ورزشی در برخی محلات بیشتر شود.
شهردار منطقه یک خاطر نشان ساخت: برخی محلات مانند ازگل در حدود ۹ زمین چمن ورزشی با مالکیت شهرداری و سایرنهادها و سازمان های دولتی دارد در حالی که در برخی دیگر از محلات مانند درکه، زعفرانیه، محمودیه، دربند و…تنها یک زمین چمن ورزشی موجود است.
وی برقراری عدالت اجتماعی در توسعه سرانه های فرهنگی و ورزشی را نیازمند مشارکت شهروندان ، بخش خصوصی و سایر نهادها و ارگان ها دانست.

چاپ چاپ