معاون امورشهري منطقه4 :

فاز دوم بوستان بزرگ یاس تا خردادماه سال جاری تکمیل می شود...

تاریخ انتشار: 11 آوریل 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

معاون امورشهری و فضای سبزمنطقه۴ از تکمیل فاز دوم احداث بوستان یاس تا خردادماه سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۴، حمید ناصحی با بیان این مطلب اظهار داشت: عملیات احداث بوستان بزرگ یاس تهران ، از ۲۱ اسفندماه سال گذشته کلید خورد و در پی این اقدام، فاز اول بوستان با وسعتی بالغ بر ۲۵۰هکتارمساحت، در تاریخ ۱۳ فروردین ماه امسال با حضور گسترده شهروندان افتتاح شد که با تداوم این عملیات ، فاز دوم این بوستان واقع در محدوده منطقه۴ نیز خرداد ماه سال جاری به بهره برداری خواهد گردید.
معاون امورشهری منطقه با اشاره به کاشت ۱۲۰هزار اصله درخت در مجموعه بیان داشت: در مرحله افتتاح فاز اول بهره برداری بوستان یاس، تعداد ۱۰زمین بازی مدرن مجهز به کمپلکس های بازی نوین و وسائل بدن سازی احداث گردیده است که با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان فاز دوم عملیات، این تعداد به ۱۵ مورد افزایش خواهد یافت.
وی از احداث مجموعه های ورزشی در محل بوستان یاس خبر داد و افزود: ساخت ۲ مورد زمین ورزشی ویژه والیبال ساحلی، جانمائی میزهای پینگ پنگ و فوتبال دستی و… از جمله امکانات درنظر گرفته شده برای این بوستان می باشد.
ناصحی ادامه داد: نصب ۱۰۸ چشمه سرویس بهداشتی پرتابل ، نصب ۲۵ دستگاه کیوسک و کانکس نگهبانی از دیگر اقدامات صورت گرفته در فاز اول بهره برداری می باشد.
معاون امور شهری منطقه به احداث ۲۵۰ سکوی بتنی و ۱۲۰ دستگاه آلاچیق در مجموعه جهت رفاه حال شهروندان اشاره کرد و بیان داشت: تا پایان فاز دوم بهره برداری تعداد سکوهای بتنی را تا ۴۰۰مورد و آلاچیق ها را نیز تا ۲۰۰دستگاه افزایش خواهیم داد.
وی خاطرنشان شد: جانمایی ۶۷۰ مورد نیمکت، ۱۵۰دستگاه باربیکیو، ۲۰۰ مورد سطل زباله از دیگر المانهای مورد نیاز بوستانی است که تاکنون درمجموعه احداث گردیده است.
به گفته ناصحی، در فاز اول بهره برداری از بوستان یاس، ۱۰کیلومتر از مجموعه آسفالت کاری شده و تا فاز دوم این میزان تا ۳۰ کیلومتر وسعت خواهد یافت.
همچنین، تعداد ۱۰۰ برج نوری نصب شده در بوستان نیز تا دوماه آینده به ۲۵۰ دستگاه افزایش خواهد یافت.
پیمان ضیایی
مدیر روابط عمومی

چاپ چاپ