به گزارش روابط عمومی منطقه سه شهرداری مشهد

گشایش دوباره دوربرگردان میدان امام حسین(ع) به میدان فجر

تاریخ انتشار: 11 آوریل 2015 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

بازسازی و اصلاح هندسی دوربرگردان حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا پل رسالت به منظور بهبود شرایط ترافیکی این محور کلیدی شهر به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه شهرداری مشهد، علی یوسف زاده با اعلام این خبر تصریح کرد: با توجه به تردد گسترده و اتصال سه ورودی به صورت همزمان از میدان امام حسین(ع)، بلوار مسلم و بزرگراه شهید میرزایی به این محور ضرورت بازنگری در نحوه ترافیک محدوده اجتناب ناپذیر بود.
وی درباره دلایل اصلاح هندسی و تغییرات ایجاد شده در این دوربرگردان کلیدی در این محور خاطرنشان ساخت: ابتدا بنا بود این دوربرگردان مسدود شود و شهروندان از دو زیرگذر میادین امام حسین(ع) و فجر تعیین مسیر نمایند که پس از باردیدهای کارشناسی انجام گرفته مشترک توسط سازمان ترافیک شهرداری و پلیس راهور تصمیم بر اصلاح هندسی و ادامه کار آن شد که در آغازین روزهای سال جدید این پروژه به پایان رسید تا شهروندان و زائران از ترافیک روانی تری در این محدوده بهره مند شوند.
علی یوسف زاده همچنین بیان داشت: شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران باید به لحاظ وضعیت شهری و شهرسازی در حد ایده آل باشد تا بتوان بهترین میزبانی را برای زائران و همچنین مجاوران داشته باشیم.
حامد حسن زاده رحمانی رئیس اداره ترافیک منطقه سه شهرداری مشهد نیز دربار میزان اعتبار و هزینه کرد این پروژه اذعان کرد: بیش از یک میلیارد و ششصد میلیون ریال هزینه اجرایی این پروژه بوده است که ارتباط غرب به غرب بزرگراه را تسهیل نموده است.
وی در پایان مدت زمان اجرایی این پروژه را ۴ ماه عنوان نمود و خاطرنشان ساخت: بر مبنای آمارهای سازمان ترافیک شهرداری مشهد خوشبختانه ترافیک این محدوده با راه اندازی مجدد و اصلاح هندسی این دوربرگردان تا حد زیادی روان شده است و عبور و مرور تسهیل شده است.

چاپ چاپ