کاهش ۴۱ درصدی آمار تصادفات فوتی در ورودی غربی تهران
شهردار منطقه 9 اعلام کرد:

کاهش ۴۱ درصدی آمار تصادفات فوتی در ورودی غربی تهران

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۹ با اشاره به رفع نقاط حادثه خیز سطح منطقه از کاهش ۴۱ درصدی آمار تصادفات فوتی منطقه در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ ، سیدعلیرضا حسینی در این خصوص اظهار داشت: پس از بررسی نقاط حادثه خیز در سطح محدوده نسبت به اجرای طرح های مختلف جهت رفع این نقاط اقدامات متناسبی را در دستور کار قرار داد.
وی افزود: طرح های اصلاح هندسی ، تامین روشنایی و استفاده از تجهیزات هوشمند در شبکه معابر اعم از دوربین های نظارت تصویری و ثبت تخلفات سرعت غیر مجاز و همچنین نصب سایر ملزومات ترافیکی مورد نیاز از جمله اقداماتی بود که در زمان های معینی اجرایی شد.
حسینی به تاثیر ویژه پروژه خط سفید و نقش اصلی آن در کاهش آمار تصادفات فوتی نیز اشاره کرد و تصریح کرد: تمامی این برنامه ها موجب بهبود جریان عبور و مرور خودروها و ساماندهی تردد عابرین پیاده شد.
وی با اشاره به اینکه اگر قرار است آمار تصادفات در شهر تهران پایین آید نیاز به تعامل و همکاری شهروندان و توجه ویژه آنان به علائم راهنمایی و رانندگی است نیز گفت: امروزه ایمنی و پیشگیری از جان شهروندان از حقوق شهروندی ناشی می شود و به دست آوردن این مهم نیاز به تفکر، تعامل و همکاری دارد.
شهردار منطقه ۹ اذعان داشت: باید نقاط حادثه خیز را شناسایی کنیم تا بتوانیم آمار متوفیان را به درستی کاهش دهیم.
به گفته وی ، در سال ۱۳۹۲ تعداد تصادفات فوتی ، جرحی و خسارتی به ترتیب ۱۷ ، ۶۴۴ و ۱۰۱۵ فقره بوده که این میزان در سال گذشته به ترتیب ۱۰ ، ۶۳۰ و ۹۳۳ مورد گزارش شده که بیانگر کاهش ۴۱ درصدی آمار تصادفات فوتی در سطح منطقه است.

چاپ چاپ