معاون شهردار منطقه 9 خبر داد:

شناسایی و پالایش مستمر آلاینده های صنعتی در ورودی غربی پایتخت...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۹ با اشاره به ویژه برنامه های هفته زمین پاک از شناسایی و پالایش مستمر و منظم آلاینده های صنعتی در سطح منطقه خبر داد و گفت: با توجه به فعالیت چندین واحد صنعتی در منطقه ، نظارت بر فعالیت این مراکز بصورت دقیق انجام می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ ، علی اکبر کریمی پور با اعلام این خبر اظهار داشت: کنترل منابع آلاینده صنعتی و کارگاهی و نظارت بر فعالیت آنها همواره در اولویت برنامه های این معاونت بوده و برهمین اساس جلسات پایش زیست محیطی نیز با حضور نمایندگان این کارگروه نیز تشکیل شد.
وی با بیان اینکه بیشتر واحدهای صنعتی منطقه در محله صنعتی فتح واقع شده نیز گفت: محله صنعتی فتح با مساحت ۲٫۹ کیلومتر مربع در محدوده بزرگراه فتح قرار گرفته و یکی از شاخصه های مهم این محله وجود کارخانه ها و بافت صنعتی بسیار مهم و نیز وجود وزارت راه و ترابری ، وزارت بازرگانی ، وزارت صنایع و سایر کارخانجات بزرگ صنعتی است که ۱۱۷۲ واحد صنفی در این بخش از پایتخت مشغول فعالیت هستند.
کریمی پور افزود: در بحث مسایل زیست محیطی به واحدهای صنعتی اخطاریه صادر می شود تا این واحدها فعالیت های خود را با رعایت موازین زیست محیطی منطبق کنند.
وی با اشاره به ویژه برنامه های مهم هفته زمین پاک و اجرای طرح ها در راستای تحقق اهداف کمپین آسمانی آبی ، زمین پاک نیز گفت: در این هفته مطابق روز شمار برنامه های متعدد و متنوعی در نظر گرفته شده که در مدارس ، مساجد و مراکز فرهنگی برگزار خواهد شد.
معاون شهردار منطقه ۹ تصریح کرد: کنترل منابع آلاینده صنعتی وکارگاهی در سطح محدوده وصدور اخطاریه به صنایع و کارگاهی که استاندادهای لازم را جهت دفع پساب ها وآلاینده های زیست محیطی رعایت نمی کنند داده می شود.
وی برگزاری همایش آموزشهای شهروند محور با شعار همدلی با طبیعت را یکی از برنامه های پیش بینی شده برای هفته زمین پاک برشمرد و گفت: این همایش با محوریت کاهش تولید و تفکیک پسماندها در نظر گرفته شده است.
کریمی پور ادامه داد: علاوه بر این ، برپایی کارگاهی آموزشی در قالب اطلاع رسانی دقیق و شفاف به شهروندان در حوزه آلودگیهای محیط زیست وخطرات ناشی از آن و برنامه پاکسازی بوستان کوکب و توزیع کیسه های تجزیه پذیر زیستی به مناسبت هفته زمین پاک در دستور کار قرار دارد.
معاون شهردار منطقه ۹ خاطرنشان کرد: با همکاری و تعامل تمامی سازمانها و ارگانها و نهادها می توانیم اهداف کمپین آسمانی آبی ، زمین پاک را محقق کنیم و مشارکت شهروندان در این راستا زمینه ساز زندگی سالم تر و بهتر را بیش از پیش فراهم می کند.

چاپ چاپ