تاریخ انتشار: 14 آوریل 2015 - از سراسر ايران, خواندني هاي برگزيده‌

در سفر معاون استاندار و شهردار نجف انجام شد: بسته اقتصادی و گردشگری نجف روی میز اصفهان...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای روابط عمومی شهرداری اصفهان، معاون استاندار نجف و عضو هیات گردشگری کشور عراق و شهردار نجف و هیات همراه در سفر به اصفهان با معاون هماهنگی امور مناطق و سازمان‌های شهرداری و مسئولان امور بین الملل شهرداری اصفهان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای روابط عمومی شهرداری اصفهان، در این دیدار دکتر عبدالحسین هادی جاسم معاون استاندار نجف و عضو هیات گردشگری کشور عراق و مهندس احمد کریم برشاوی شهردار نجف و رئیس شهرداری‌های استان نجف با دکتر مهدی جمالی نژاد در خصوص راهکارهای توسعه و تقویت همکاری‌های گردشگری بین اصفهان و نجف اشرف به بحث و تبادل نظر پرداختند.

معاون هماهنگی امور مناطق و سازمان‌های شهرداری در این دیدار اظهار داشت: گردشگری در شهر اصفهان در سطوح بین المللی، ملی و استانی نقش آفرینی نموده و استان اصفهان به عنوان یکی از استان‌های کلیدی در مرکز کشور در عرصه گردشگری بین المللی می‌تواند از طریق جذب گردشگران از سراسر دنیا و به ویژه ملل اسلامی جهان و انتقال حقایق زندگی بر اساس فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی مطرح باشد.

وی با اشاره به اینکه اصفهان با توجه به قابلیت‌ها و تنوع جاذبه‌های گردشگری (بیش از هزار مورد) مبتنی بر فرهنگ، تاریخ، طبیعت و اقلیم باید سهم بیشتری از تقاضای گردشگران اسلامی را به خود اختصاص دهد افزود: برقراری ارتباط بین شهر اصفهان و نجف در قالب تفاهم نامه خواهرخواندگی می‌تواند هر دو شهر را که عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلامی را یدک می‌کشند بیش از پیش به هم نزدیک نماید.

جمالی نژاد تأکید کرد: اصفهان با بیش از ۲۰۰ نوع اثر در حوزه صنایع دستی و دارا بودن ۱۳ خواهرخوانده از سراسر دنیا و عضویت در سازمان‌های بین المللی همچون، OICC، INTA، Citynet، ICCN، LHC، metropolis، و سه دوره پایتختی و قرابت فرهنگی و اجتماعی با عراق، کشور دوست و همسایه و استان و شهر نجف اشرف دارد که ان‌شالله امیدواریم این قرابت در این سفر و جلسات بعدی به امضا تفاهم‌نامه خواهر خواندگی منجر شود که همه موارد همکاری را در قالب بندهای تفاهم نامه دربردارد.

وی همچنین به فعالیت دبیرخانه شهرهای اسلامی در اصفهان که در خصوص شاخص‌ها و عناصر مفاهیم شهر اسلامی کار می‌کند اشاره کرد و گفت: معماری و گردشگری اسلامی در حوزه فعالیت این دبیرخانه است که امیدواریم شهرهای عراق و خصوصاً نجف در این حوزه کمک کنند و دبیرخانه بین المللی گردد.

افق‌های جدید برای گسترش گردشگری بین اصفهان و نجف

قائم مقام استاندار ضمن اشاره به مشترکات فی ما بین از زمان‌های قدیم و گذشته و به دلیل موقعیت جغرافیایی بین دو ملت که همانا طولانی‌ترین مرز بین دو کشور است و همچنین مشترکات اعتقادی، مذهبی و عقیدتی بسیار، خاطرنشان کرد: در مورد اهمیت استراتژیک جمهوری اسلامی ایران برای کشور عراق و استان نجف و بالعکس و اشتراکات زیاد و قراردادهایی که باید منعقد شود مطالبی را آماده کرده‌ام که افق‌های جدیدی را برای گسترش گردشگری بین اصفهان و نجف باز می‌کند و در این راستا نماینده‌ای را برای پیگیری همه موارد در اصفهان تعیین نموده‌ام تا راهکارهای مدنظر فی مابین مشخص گردد.

بهره برداری از فرصت‌های اقتصادی و گردشگری در استان و شهر نجف

در این دیدار مهندس احمد کریم برشاوی شهردار نجف و رییس شهرداری‌های استان نجف از مسئولان استان اصفهان برای بازدید از این شهر دعوت نمود تا بتوانند از فرصت‌های اقتصادی و گردشگری در استان و شهر نجف بهره برداری نمایند.

وی تفاضای یک بسته پیشنهادی از شهر اصفهان برای شناساندن آن در نجف، خارج از بحث گردشگری مذهبی را ارائه کرد و گفت: با توجه به اینکه مسئول پروژه‌های اقتصادی هم هستم تمایل دارم تا پروژه‌های شما در نجف هم اجرایی و عملیاتی شود و با دارا بودن آثار باستانی زیاد در نجف ما شرایط را از هر نظر آماده می‌کنیم.

احمد کریم برشاوی افزود: بنده به عنوان رئیس شهرداری‌های استان نجف پیرو دستور استاندار و قائم مقام ایشان تمام تسهیلات ورود عزیزان را فراهم می‌کنم.

در پایان این نشست دو طرف تأکید کردند که ان‌شالله در جلسه رسمی بعدی امضا قراردادخواهرخواندگی عملیاتی شود و پروژه‌های مشترک را با همدیگر تعریف کرده و اجرا ‌می‌کنیم.

اداره ارتباطات رسانه ای

روابط عمومی شهرداری اصفهان

چاپ چاپ