تاریخ انتشار: 19 آوریل 2015 - اخبار

مدیر منطقه ۲ شهرداری اصفهان : سرمایه گذاری در منطقه ۲ اصفهان اشباع نشده است...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مدیر منطقه ۲ شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه در این منطقه سرمایه گذاری اشباع نشده است ، از سرمایه گذاران دعوت کرد برای مشارکت و سرمایه گذاری در این منطقه به میدان بیایند.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای روابط عمومی شهرداری اصفهان، محمدحسین جعفری فشارکی افزود: از سال گذشته فعالیت های چشمگیری برای استقبال از سرمایه گذاران در منطقه ۲ شهرداری اصفهان انجام شده است .
وی با اشاره به اینکه موانع سرمایه گذاری در منطقه ۲ شهرداری اصفهان برچیده شده است ، اظهارداشت: در این منطقه سرمایه گذاری اشباع نشده و امکانات و امنیت لازم برای ورود سرمایه گذاران مهیا می باشد.
مدیر منطقه ۲ شهرداری اصفهان تصریح کرد: یکی از راههایی که می توان حاشیه شهرها را نیز ارتقا داد ، استفاده از وجود سرمایه گذاران برای مشارکت در پروژه های مختلف است.
وی با بیان اینکه اکثر سرمایه گذاران مایل به سرمایه گذاری در بخش های مجموعه های مسکونی ، استخر ، مجتمع های تجاری و اداری هستند ، ادامه داد: ما سعی کردیم نقاط منفی موجود در این منطقه را که موانع سرمایه گذاری به شمار می روند، حذف کنیم که نمونه بارز آن مجموعه موزاییک سازان است.
جعفری فشارکی خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه کارگاههای سنگ کوبی باعث ایجاد آلودگی هوا و پراکنده شدن ذرات گرد و خاک در هوا می شود، مجموعه تجاری، اداری و نمایشگاهی در زمینه موزاییک، کاشی و سرامیک به صورت مشارکتی در خیابان شهیدان را در حال احداث داریم.
وی افزود: شهرداری این مجموعه را به منظور تامین معوض کارگاه های موزاییک سازان احداث می کند.
مدیر منطقه ۲ شهرداری اصفهان تصریح کرد: در سال جاری ۱۷ میلیارد تومان اعتبار برای تبدیل موانع موزاییک سازان به نقاط قوت در نظر گرفته شده است.وی با اشاره به اینکه ۲۸۰ هکتار از اراضی منطقه ۲ به صورت فضای سبز است ، گفت: به روایتی دیگر ۲۵ درصد اراضی این منطقه تصفیه هوا را انجام می دهند. جعفری فشارکی اظهارداشت:در سال جاری ۷۵ میلیارد تومان اعتبار نقدی و غیرنقدی برای اجرای ۵۱ پروژه در منطقه ۲ شهرداری اصفهان در نظر گرفته شده است .
مدیر منطقه ۲ شهرداری اصفهان همچنین از اختصاص حدود ۸ میلیارد تومان اعتبار جهت توسعه فضای سبز منطقه ۲ در بودجه سال جاری خبر داد.
وی با اشاره به سرانه فضای سبز منطقه ۲ تصریح کرد: باتوجه به اراضی موجود در منطقه در محدوده بختیار دشت به صورت پارک های جنگلی، سرانه فضای سبز منطقه ۲ حدود ۳۰ متر مربع می باشد ولی سرانه ای که به صورت پارک های محلی استفاده می شود حدود ۵/۲۶ مترمربع به ازای هر نفر می باشد.
جعفری فشارکی بیان داشت: در سال ۹۳ نیز اراضی تملک و در اختیار فضای سبز گذاشته شد ولی در سال جاری رویکرد بهتری نسبت به توسعه فضای سبز منطقه داریم.
اداره ارتباطات رسانه ای
روابط عمومی شهرداری اصفهان

چاپ چاپ