دسته‌ها
اخبار

تعیین تکلیف ۷۰ زمین بلاتکلیف در منطقه ۶

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار منطقه ۶ از تعیین تکلیف ۷۰ زمین بلاتکلیف در منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ ، افشین خدامی، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهردار منطقه ۶ درباره تعیین تکلیف زمین های بلاتکلیف این منطقه خبر داد و گفت: در منطقه حدود ۷۰ قطعه زمین رها شده وجود دارد، خیلی از این زمین ها طی سال های گذشته تبدیل به فضاهای بی دفاع شهری شده اند. شهرداری هم طبق قانون نمی تواند کاری درباره این زمین ها انجام دهد و فقط وظیفه حفظ و نگهداری آن را بر عهده دارد، این زمین ها به طور مرتب در برنامه ای نظافت و پاکسازی خدمات شهری است چون مردم زباله ها و نخاله های ساختمانی خود را در این مکان ها خالی می کنند.
به گفته خدامی، شهرداری نمی تواند این زمین ها را تبدیل به پارک یا زمین بازی کند، البته در حال پیگیری طرحی برای این زمینه هستیم که در صورت موافقت مسئولان، آن دسته از زمین هایی که مسطح هستند و نیاز به خاکبرداری ندارند، تبدیل به پارکینگ محلی شوند. زمین آسفالت شود تا خانواده ها بتوانند ماشین های خود را در آن پارک کنند. این طرح هم می تواند به وضع پارکینک محله ها کمک کند و هم آنجا را از حالت خاکی و کثیفی درآورد.
معاون خدمات شهرداری منطقه با اشاره به محصور کردن این زمین ها گفت: بیشتر زمین های خالی در فرعی ها قرار گرفته است و هر کسی تعمیرات و ساخت و سازی دارد، شبانه نخاله خود را در آن خالی می کند. این زمین ها به طور معمول وجهه خوبی در محله ندارد، از همین رو مجبور هستیم زمین ها را محصور کنیم تا مشکلی برای اهالی پیش نیاید.
در حال حاضر بسیاری از این زمین ها را فنس و توری کشیده ایم تا از ورود افرادکارتن خواب و ریختن نخاله جلوگیری شود.