تاریخ انتشار: 02 سپتامبر 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها

مبارزه با آفت سفید بالک در منطقه ۶ // شروع سمپاشی درختان با سموم غیرشیمیایی...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

اداره فضای سبز منطقه ۶ با استفاده از سموم غیر شیمیایی و کارت های آبی و زرد درصدد مبارزه با آفت سفید بالک در قلب پایتخت است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ ، سیدرضا خاتمی، رئیس اداره فضای سبز منطقه ۶ خاطر نشان کرد: در طی سال گذشته و بدون هیچگونه سابقه قبلی ، آفت سفید بالک در سطح تهران طغیان کرده است که در راستای کنترل آن اقدامات لازم صورت می پذیرد. این در حالی است که بر اساس سیکل زندگی آفت و تجدید نسل کوتاه مدت آن طغیان آن در سالجاری پیش بینی شده بود. لذا بر این اساس مانیتورینگ آن در دستور کار اداره فضای سبز قرار گرفت و ضمن انجام بازدید های مستمر و نصب رولهای زرد، وضعیت آفت رصد شد.
به گفته خاتمی، تاکنون بیش از ۶۰۰ کارت آبی بر روی ۲۲ هزار اصله درخت و مقدار ۲۱ هزار رول زرد رنگ بر درختان منطقه ۶ چسبانده شده است.
وی افزود: در این اثنا انجام آبشویی مستمر به صورت شبانه با صابونهای گیاهی انجام می شود، همزمان با افزایش جمعیت آفت علاوه بر گسترش کنترل مکانیکی از طریق نصب رولهای زرد نسبت به شروع سمپاشی درختان توت با سموم غیرشیمیایی و سازگار با محیط زیست اقدام شده است .
رئیس اداره فضای سبز منطقه ۶ تصریح کرد: کاهش مصرف سموم شیمیایی طی سالهای گذشته یکی از سیاستهای کلی شهرداری منطقه ۶ بوده و گامهای مؤثری در این رابطه برداشته شده است. تاکنون بالغ بر ۱۴۰ لیتر از این سموم غیرشیمیایی استفاده شده است.

چاپ چاپ