دسته‌ها
اخبار

در آستانه فصل پاییز آغاز شد: رسیدگی ویژه به درختان توت و چنار در بخش مرکزی پایتخت

آزاد سازی طوقه بیش از ۲۶۰۰ درخت چنار و توت در معابر بخش مرکزی پایتخت به منظور تسهیل در عملیت آبرسانی و رسیدگی ویژه به درختان از سوی شهرداری منطقه ۱۱ در دست انجام است.
نصرالله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ تهران با بیان این که پیش گیری از خزان زود رس درختان در بخش مرکزی شهر و رسیدگی ویژه به درختان چنارشهر تهران که بیشتر آن ها در خیابان ولی عصر (عج) قرار گرفته اند ؛ اهمیت بسیاری برای مدیریت شهری دارد؛ از اجرای عملیات آزاد سازی و طوقه چینی مناسب برای درختان سطح منطقه خبر داد.
شهردار منطقه ۱۱ در این خصوص گفت: آزاد سازی طوقه بیش از ۲۶۰۰ درخت چنار و توت که از مدتی پیش آغاز شده است تا پایان ماه مهر ادامه خواهد یافت.
او با بیان این که این عملیات برای ایجاد تشتک آبخوری مناسب و تسهیل در امر آبیاری و جلوگیری از خزان زود رس درختان ، نگهداری بیشتر آب توسط ریشه درخت و رسیدگی ویژه برای کوددهی و کندوکوب مفید خواهد بود ؛ خاطر نشان کرد : خیابان ولی عصر (عج) ۷۱۰ درخت چنار ، خیابان فلسطین ۴۲۱ درخت چنار ، خیابان حافظ ۲۷۰ درخت توت ، خیابان وحدت اسلامی و امام خمینی ۸۰۰درخت چنار و ۴۰۰درخت توت دارد که با این اقدام ضمن پاکسازی محیطی درختان از نخاله و مصالح ؛تشتک درخت بزرگ تر شده و فضای بیشتری برای رشد خواهد داشت.