تاریخ انتشار: 01 اکتبر 2015 - اخبار شهرداری ها, خواندني هاي برگزيده‌

بازسازی صحنه غدیر خم در منطقه ۱۵

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار منطقه ۱۵ از بازسازی صحنه غدیر با حرکت ۵ کاروان از محلات منطقه و اجرای نمادین واقعه غدیر خم خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، دکتر انجمنی با اعلام مطلب فوق افزود: همزمان با عید سعید غدیر خم طی مراسم باشکوهی ۵ کاروان از محلات این منطقه شامل اتابک، بی سیم، ابوذر، مسعودیه ، مشیریه به حرکت درآمده و با تجمع در محوطه فضای باز جنب پایانه خاوران به بازسازی صحنه غدیر می پردازند.
شهردار منطقه یادآور شد: ستاد بزرگداشتی با مشارکت شهرداری منطقه ۱۵، ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر، فرهنگسرای خاوران و موسسه فرهنگی مجمع تعزیه آل طاها به ریاست آیت اله وحید گلپایگانی نماینده محترم ولی فقیه در جنوبشرق تهران فعال شده که بازسازی صحنه غدیر از جمله برنامه های این ستاد است.
به گفته وی در این راستا کاروان های حجه الوداع با حضور ۵۰ بازیگر و مداح با ساز و برگهای تاریخی زمان حضرت رسول(ص) سورا بر اسب، شتر از محله های یادشده حرکت کرده و با اجرای برنامه های مداحی و معنوی به محل مورد نظر مراجعه می کنند.
دکتر انجمنی یادآور شد: صبح روز جمعه همزمان با عید سعید غدیر خم کاروانها ساعت ۱۳ از محلات حرکت کرده و در ساعت ۱۵ با تجمع در محل مورد نظر ضمن قرائت خطبه حضرت رسول اکرم (ص)، اجرای نمادین معرفی امیرالمومنین علی (ع) از سوی حضرت رسول به عنوان جانشین و همچنین بیعت اجرای برنامه خواهند داشت.
شهردار منطقه خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود این مراسم با حضور و مشارکت حداکثری شهروندان برگزار شود.

چاپ چاپ