تجلیل شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لار از آتش نشانان لارستان
به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی برگزار شد؛

تجلیل شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لار از آتش نشانان لارستان...

تاریخ انتشار: 03 اکتبر 2021 - اخبار, از سراسر ايران, خواندني هاي برگزيده‌
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

به مناسبت هفتم مهرماه، روز آتش نشانی و ایمنی؛ شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لار با حضور در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، از جهادگران این عرصه خطیر تجلیل کردند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار؛ در این مراسم سعید منشی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار گفت: از آغاز سال جاری تا کنون، نیروهای این سازمان در ۶۹۳ ماموریت حضور داشته که از این تعداد ۱۶۲ مورد حریق و ۵۳۱ مورد نجات بوده است.

سعید منشی افزود: در ماموریت های انجام شده، ۱۲۷ نفر نجات یافته، ۴۶ نفر مصدوم و متاسفانه ۶ نفر فوتی داشته ایم.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار در بخش دیگری از سخنان خود به آموزش های لازم به شهروندان اشاره کرد و گفت: در سال جاری ۹۵۰ نفر ساعت آموزشی برای رده های مختلف سنی برگزار شده است.

سعید منشی در خصوص تجهیزات لازم سازمان هم گفت: تا کنون مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر لار نهایت همکاری را در این زمینه با سازمان داشته که این خود جای تقدیر دارد. اما از آنجایی که روز به روز با شرایط گستردگی شهری و مرتفع سازی روبرو هستیم، مجهز شدن سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار به امکانات روز دنیا بویژه خودرو نردبان بیشتر و بیشتر احساس می شود.

منشی همچنین گفت: با توجه به بعد مسافت شهری و ماموریت های محوله و تنها استقرار مجموع دو ایستگاه آتش نشانی در شهرجدید و شهرقدیم، نیاز به استقرار یک ایستگاه جدید در حوالی میدان امام رضا (ع) با هدف سرعت بخشی خدمات به ساکنین آن محدوده را دو چندان می کند.

در ادامه محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، ضمن تبریک و خدا قوت به آتش نشانان گفت: هر شغلی سختی ها و لذت های‌ خاص خود را دارد، اما برخی مشاغل بسیار خاص ترند و آتش نشانی یکی از آنهاست؛ شغلی کـه با اضطراب، ترس، نگرانی، شیرینی، تلخی و تاسف همراه اسـت. شخص آتش نشان، دل دریایی می خواهد تا بتواند بـه آتش بزند و فرد حادثه دیده ای را بـه زندگی بازگرداند و شاید خودش نیز دراین میان با زندگی وداع کند.

شهردار لار با بیان اینکه هفتم مهرماه روز آتش نشان، روز ایثار، تلاش، شجاعت، نجات، شهادت و استقامت است، گفت: وقتی با هدف والای شهادت و نجات جان انسان، این شغل را برگزیده اید، هرروز، روز شماست.

خلیل نامدار عضو شورای اسلامی شهر لار هم ضمن گرامیداشت هفتم مهر روز آتش نشانی و ایمنی، این روز بزرگ را به تمامی آتش نشانان بویژه آتش نشانان لارستان بزرگ تبریک گفت.

نامدار خطاب به آتش نشانان گفت: شما فرشتگان نجات، لحظه به لحظه در ماموریت های متعدد با حوادث مختلف روبرو هستید و بی هیچ ترسی در ماموریت ها حضور یافته و به خوبی کار خود را انجام می دهید که این خود بیانگر اقتدار، ایثار و توانمندی شما جان برکفان است.

نامدار همچنین گفت: باید متولیان امر نگاه ویژه ای به مرتفع نمودن مسایل شخصی و کاری شما آتش نشانان داشته باشند تا شما عزیزان به دور از هرگونه دغدغه ای به کار خدمت رسانی مشغول باشید.

این عضو شورای اسلامی شهر لار، افزود: شما آتش نشانان همانند پرستاران، فرشته نجات و آرامش دهنده حادثه دیدگان هستید که این خود اجر دنیوی و اخروی بدنبال دارد.

در پایان مراسم، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لار با اهدا لوح تقدیر و شاخه گل از خدمات ارزنده این جهادگران تجلیل کردند.

حضور سرزده فرزند یکی از آتش نشانان در لحظات پایانی مراسم و اهدا شاخه گل به پدر آتش نشان خود و بوسه پدر بر پیشانی فرزند، از جلوه های ماندگار این مراسم بود.

سید کامران علوی – روابط عمومی شهرداری لار

چاپ چاپ