این مسیر از اولین مسیرهای ویژه موتور در تهران است
تاریخ انتشار: 14 فوریه 2022 - اخبار

این مسیر از اولین مسیرهای ویژه موتور در تهران است

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

اجرای مسیر ویژه تردد موتورسواران در تونل امیرکبیر واقع در منطقه ۱۲:

این مسیر از اولین مسیرهای ویژه موتور در تهران است

شهردار منطقه ۱۲ از اجرای مسیر ویژه تردد موتورسواران در تونل امیرکبیر واقع در این منطقه خبر داد و گفت: این مسیر از اولین مسیرهای ویژه تردد موتورسیکلت در شهر تهران به شمار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، امیر یزدی، شهردار منطقه دراین‌باره گفت: تردد موتورسیکلت‌ها در مناطق مرکزی شهر که دارای طرح ترافیک است، افزایش چشمگیری پیدا می‌کند و به همین دلیل، توجه به حفظ ایمنی و جلوگیری از حوادث ناشی از تصادف موتورسواران با استفاده از راه‌حل‌های ترافیکی از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.

یزدی با اشاره به تردد موتورسیکلت‌ها در تونل امیرکبیر توضیح داد: در سه‌راه امین‌حضور دو دهانه تونل وجود دارد که حرکت وسایل نقلیه از تونل جنوبی آن به سمت خیابان ۱۷ شهریور و از تونل شمالی به سمت بزرگراه امام‌علی (علیه‌السلام) شمال صورت می‌گیرد. متأسفانه موتورها به دلیل تقاضایی که از خیابان ۱۷ شهریور به سمت بازار تهران وجود داشت، از تونل جنوبی، حرکت خلاف انجام می‌دادند و به صورت خلاف از خیابان ۱۷ شهریور وارد تونل جنوبی می‌شدند؛ یعنی در تونل جنوبی که مسیر حرکت، غرب به شرق است، موتورها از شرق به غرب وارد این تونل می‌شدند تا بتوانند به خیابان امین‌کبیر (سه‌راه امین‌حضور) دسترسی پیدا کنند.

وی ضمن بیان این مطلب که این اتفاق، مسبب روی‌دادن حوادث تلخی نظیر تصادفات منجر به فوت در این تونل می‌شد، افزود: برای نمونه در دی‌ماه سال جاری در اثر حرکت خلاف موتورسیکلت‌ها، متأسفانه مواردی از این نوع تصادفات در این تونل به وقوع پیوست؛ ازاین‌رو طی بازدیدهایی که با حضور مدیرکل ایمنی و مهندسی ترافیک و نماینده پلیس راهور از این تونل داشتیم، مقرر شد راهکاری برای حل این مشکل درنظر گرفته شود؛ سپس رمپی در تونل شمالی از سمت خیابان ۱۷ شهریور به سمت سه‌راه‌ امین‌حضور بازگشایی و مسیری به عرض حدود ۲ متر برای تردد موتورسواران در آن پیش‌بینی شد.

شهردار قلب طهران ادامه داد: این مسیر از خیابان ۱۷ شهریور به سمت سه‌راه امین‌حضور در حدود ۸۰۰ متر، جداسازی و ایمن‌سازی شد و به عنوان مسیری ایمن که مختص موتورسواران است، به بهره‌برداری رسید؛ بنابراین موتورسوارانی که از خیابان ۱۷ شهریور، قصد دسترسی به سه‌راه امین‌حضور را دارند و قبلاً از تونل جنوبی به صورت خلاف جهت استفاده می‌کردند، اکنون می‌توانند از تونل شمالی از مسیر ویژه تردد موتورسواران به صورت ایمن استفاده کنند.

به گفته یزدی، این مسیر جزو اولین مسیرهای ویژه موتورسیکلت در شهر تهران است که چند روز پیش اجرای آن به پایان رسیده، ایمن‌سازی‌های آن هم انجام شده و هم‌اکنون به بهره‌برداری رسیده است.

چاپ چاپ