رئيس حوزه ي شهردار زاهدان :

شهرداری های نواحی به زودی فعال خواهند شد

تاریخ انتشار: 20 سپتامبر 2014 - اخبار, اخبار شهرداری ها
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهرداری های نواحی به زودی فعال خواهند شد / تعداد محدودی خودروی سمند به ناوگان تاکسیرانی افزوده می شود

به گزارش اداره روابط عموی و امور بین الملل : رئیس حوزه ی شهردار زاهدان فرا رسیدن مهرماه فصل علم و دانش را به تمامی مردم عزیز تبریک گفت و از خداوند منان آرزوی توفیق روزافزون برای تمامی دانش آموزان و دانشجویان و پویندگان راه علم و دانش کرد .
به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل : نظیر احمد هاشم زهی با اشاره به فعالیتها و اقدامات شهرداری به مناسبت بازگشایی مدارس گفت : شهرداری زاهدان طبق وظیفه ای که دارد همه ساله با نزدیک شدن فصل بازگشایی مدارس برنامه های خاصی را اجرا می کند و در همین راستا با تشکیل ستاد استقبال از مهر در این خصوص اقدامات لازم را به انجام می رساند .
وی افزود : عمده ی کار این ستاد پاکسازی شهر با اولویت اطراف مدارس و حاشیه ی شهر ، جمع آوری زباله ها و نخاله زدایی ، رنگ آمیزی وزیباسازی اطراف مدارس و همچنین خط کشی معابر منتهی به ورودی مدرسه ها می باشد که این اقدامات از ۱۵ شهریور آغاز شده و تا پایان همین ماه ادامه خواهد داشت .
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات رفاهی شهرداری در زمینه ی حمل و نقل عمومی گفت : به منظور رفاه حال شهروندان و در راستای افزایش سطح خدمات به ویژه در حوزه ی حمل و نقل تعداد محدودی خودروی سمند را با هماهنگی ایران خودرو به شهروندان واگذار خواهیم کرد که ثبت نام جهت تحویل این خودروها شروع شده و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت .
وی اضافه کرد : این مهلت قابل تمدید خواهد بود و در صورتی که متقاضیان بیشتر از تعداد خودروها باشد این واگذاری از طریق قرعه کشی اجرا خواهد شد .
وی در رابطه با تعویض خودروهای تاکسی فرسوده نیز توضیحاتی داد و گفت : از حدود ۴ ماه گذشته ثبت نام جهت تعویض خودروهای تاکسی فرسوده آغاز شده که با تلاش همکارانمان تا کنون ۹۴۷ نفر در این رابطه ثبت نام کرده اند و پرونده های آنان تکمیل شده و در حال طی مراحل قانونی می باشند .
وی خاطر نشان ساخت : ثبت نام صورت گرفته مربوط به خودروهای تاکسی تا مدل ۱۳۸۳ می باشد و طبق برنامه ریزی های انجام شده ان شاءا… پس از تعیین بانک عامل ، نسبت به اعطای وام به مبلغ ۲۰میلیون تومان به افراد
متقاضی اقدام خواهد شد علاوه بر این مبلغ ۵ میلیون تومان نیز بابت خودروی فرسوده به متقاضیان پرداخت می شود و مابقی مبلغ که حدود ۴ میلیون تومان می باشد توسط خود متقاضی پرداخت می شود .
هاشمزهی در ادامه به موضوع افزایش مناطق جدید شهرداری در زاهدان پرداخت و گفت : با رویکردی که دکتر سید الحسینی شهردار زاهدان داشتند در راستای ارائه ی خدمات بهتر و با سرعت بیشتر شهرداری های مناطق زاهدان از ۳ منطقه به ۵ منطقه ارتقاء یافت که این امر قطعاً در امر خدمات رسانی مطلوبتر به شهروندان تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت .
وی افزود : این افزایش مناطق منجر به افزایش سطح نظارت نیز خواهد شد و در نتیجه مردم در مدت زمان کمتر و به نحو مطلوبتری خواهند توانست خدمات مورد نیاز خود را از شهرداری دریافت کنند .
رئیس حوزه ی شهردار از فعال نمودن شهرداری ها در نواحی مختلف شهردر آینده خبر داد و گفت : فعال نمودن شهرداری ها در نواحی مختلف تاثیر بسزایی در ارائه ی خدمات بهتر و مطلوبتر به شهروندان خواهد داشت و به همین منظور یکی از اموری که ما با جدیت آن را دنبال می کنیم بحث فعال نمودن شهرداری ها در نواحی مختلف می باشد که ان شاءا… به زودی اجرا خواهد شد .
وی در پایان با تاکید بر مشارکت همه جانبه ی شهروندان در امور گفت : تقاضای اصلی ما از مردم اینست که مشارکت خودشان را در امور مختلف افزایش دهند چرا که این مشارکتها باعث می شود تا خدمات با سرعت بیشتر و به نحو مطلوبتری و با هزینه های کمتری اجرا شوند و ماندگاری بیشتری داشته باشند .

چاپ چاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.