تاریخ انتشار: 28 سپتامبر 2014 - اخبار

اصفهان تلالو معماری ایرانی اسلامی است

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

عضو انجمن انبوه سازان استان اصفهان گفت: اصفهان تلالو معماری ایرانی اسلامی در دوران مختلف بوده است.

مهدی شیخ سجادیه با بیان این مطلب به خبرنگار …. گفت: اصفهان در دوران قبل ز ورود اسلام به دومحله دردشت و جویباره محدود بود و از جذابیت ها و ویژگی های خاصبی برخوردار نبود.

وی افزود: با ورود اسلام به اصفهان این شهر رونق گسترده ای پیدا کرد و با همکاری و حضور مردم در زمینه های فرهنگی و عمرانی پیشرفت نمود و بناهایی نظیر بازار به عنوان قطب اقتصاد، مکتب به عنوان قطب علم و دانش و کاروانسرا به عنوان قطب گردشگری احداث شد.

شیخ سجادیه ادامه داد: اصفهان در دوران تاریخی مختلف از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است و در سه قرن ده، دوازده و هفده به عنوان پایتخت انتخاب شد که در هر دوره ای بناهای قابل توجه و ارزشمندی خلق شده است.

وی ادامه داد: نشانه های فرهنگ و تمدن اسلامی در بناهای اصفهان در دوران مختلف معماری اصفهان مشهود بوده است و آثار برجای مانده از آن دوران قابل توجه است.

مهدی شیخ سجادیه با اشاره به اینکه در حال حاضر باید بررسی نماییم به چه میزان در بناهای نوساز به سبک معماری اصفهان توجه شده است، گفت: لازم است در این زمینه نشست های مختلف آموزشی و پژوهشی برگزار شود.

عضو انجمن انبوه سازان استان اصفهان تصریح کرد: توجه به سبک معماری ایرانی اسلامی در هویت اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی تاثیر بسزایی دارد.

پایان پیام/

چاپ چاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.