تعهد ۸۲ میلیارد تومانی شهرداری از محل فروش املاک
شهردار اراک خبر داد:

تعهد ۸۲ میلیارد تومانی شهرداری از محل فروش املاک

تاریخ انتشار: 29 اکتبر 2014 - اخبار, اخبار شهرداری ها, از سراسر ايران
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

شهردار اراک از تعهد ۸۲ میلیارد تومانی شهرداری از محل فروش املاک این سازمان تا پایان سال جاری خبر داد.
مهندس محمدابراهیم عباسی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در صورت محقق نشدن این میزان تعهد در شهرداری اراک، اجرای پروژه‌های عمرانی شهر با مشکلات متعددی روبرو خواهد شد، چرا که هزینه ساخت پروژه‌های عمرانی از همین محل تأمین می‌شود.
وی بیان داشت: این در حالی است که با وجود انجام تشریفات مزایده عمومی استقبال قابل توجهی از خرید نقدی املاک مورد نظر به عمل نیامده است.
مهندس عباسی تصریح کرد: شهرداری اراک موظف است با اعلام نحوه فروش املاک مزایده این سازمان در راستای تهاتر یا فروش املاک واقع شده در طرح‌های عمرانی نسبت به واگذاری املاک به این دو شیوه اقدام کند.
وی در ادامه خاطرنشان ساخت: بر همین اساس شهرداری اراک در نظر دارد با شیوه‌های تشویقی به منظور جلب متقاضیان بیشتر جهت فروش این املاک در راستای تحقق بودجه سال جاری اقدام کند.
مهندس عباسی همچنین با اشاره به شروط تشویقی این طرح ادامه داد: فروش املاک از طریق مزایده عمومی و به صورت تک واحدی و مجزا جهت استقبال اقشار مختلف با توانایی‌های مالی متنوع صورت می‌گیرد.
شهردار اراک افزود: ۳۰ درصد از قیمت فروش از برنده مزایده به صورت نقدی اخذ و مابقی حداکثر در ۷ قسط یک ماهه تا پایان ۱۵ اسفند ماه سال جاری به حساب شهرداری واریز خواهد شد.
مهندس عباسی خاطرنشان کرد: سند مالکیت واحدهای اعطایی تا پرداخت کامل قیمت ملک به حساب شهرداری در مالکیت این سازمان باقی می‌ماند.
وی ادامه داد: طی قراردادی با رعایت تمامی موازین حقوقی متقاضی متعهد می‌شود در صورت عدم پرداخت اقساط در سررسید مقرر، شهرداری نسبت به ضبط و استرداد ملک اقدام کند.
شهردار اراک با اشاره به پرداخت عوارض اصناف مستقر در سطح شهر اراک تصریح کرد: میزان درصد توافق با اصناف برای کسانی است که عوارض خود را در موعد مقرر پرداخت نکرده یا معوقه دارند.
مهندس عباسی افزود: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۱٫۵ میلیارد تومان عوارض اصناف بر اساس ۹ درصد از درآمد در سطح شهر اراک دریافت شده است.
وی در پایان متذکر شد: در یک سال آینده بانک اطلاعاتی اصناف و املاک تملیکی شهرداری تهیه و به شورای اسلامی شهر اراک ارسال خواهد شد.

چاپ چاپ