آموزش و حساس سازی و آسیب شناسی  از راههای مقاوم سازی و مصون سازی در برابر شبکه های ماهواره ای و اجتماعی دشمنان است
دکتر حمید صبری:

آموزش و حساس سازی و آسیب شناسی از راههای مقاوم سازی و مصون سازی در برابر شبکه های ماهواره ای و اجتم...

تاریخ انتشار: 14 نوامبر 2014 - یادداشت
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

استاد دکتر حمید صبری در جمع متخصصان و تلاشگران بیمارستان سینا:

آموزش و حساس سازی و آسیب شناسی از راههای مقاوم سازی و مصون سازی در برابر شبکه های ماهواره ای و اجتماعی دشمنان است دکتر حمید صبری متخصص علم ارتباطات و رسانه که به دعوت بسیج کارمندی در جمع متخصصان و تلاشگران بیمارستان سینای تبریز و در محل امفی تاتر این بیمارستان سخن می گفت اموزش وحساس سازی و اسیب شناسی را از راه های مقام سازی و ایجاد مصونیت در برابر شبکه های ماهواره ای و اجتماعی دشمن برشمرد و افزود امروز دهها ماهواره بویژه نسل جوان ایران زمین محتوا تولید و اطلاعات مهندسی می کنند مسلما وظیفه ما مصون سازی و ایجاد مقاومت می باشد اگر توانستیم نسل نوجوان و جوان را واکسینه نماییم در حقیت این واکسینه کردن در مقام سازی و مصون سازی کمک بسیار خواهند کرد و ما در این عرصه فتنه های فرهنگی نیز پیروزمیدان خواهیم شد.
استاد دکتر حمید صبری با تحلیل محتوایی چند برنامه از شبکه های ماهواره ای غرب و منطقه که در قالب برنامه های طنز ، موزیکال ، شو خانواده ، سریال و … اموزش تولید و پخش می شود نقطه هدف همه سازندگان و تولید کنندگان را خانواده ایرانی و جوان و کودک و زن و مرد و دختر وپسر ایرانی برشمرد اموزش و حساس سازی از یک طرف و سواد رسانه ای را از طرف دیگر ضرورتی اجتناب ناپذیر از ضرورت های امروز جامعه ایرانی اسلامی عنوان کرد دکتر حمید صبری بهم خوردن شیرازه خانواده ها ، سیر فردگرایی و اشاعه تنهایی . القاء روح ناامیدی و ترسیم تصویری سیاه از آینده برای نسل جوان و سوق دادن آنها به پوچ گرایی از بین بردن شرم و حیا از جامعه و خانواده ها ، شکستن قبح ها و ترویج فساد و تباهی ، در حوزه های اخلاقی ، سیاسی ، اجتماعی وفرهنگی زودودن اعتقادات دینی و مذهبی و به جای آن القائ شبهات دینی و صدها مورد دیگر برنامه های پشت پرده صاحبان و حمایت کنندگان شبکه های ماهواره ای است. تدوین کننده دایره المعارف روابط عمومی ایران عنصر دین و معرفت دینی را محکم ترین دژ نفوذ ناپذیری است که می تواند مردم ما بویژه نسل پویای جوان ایران اسلامی را از شر شیاطین که امروز در قالب دجالواره موجودیت جامعه الهی را هدف قرار داده اند حفظ و حراست و صیانت نماید.
دکتر حمید صبری تفکر بسیجی را یکی دیگر از عوامل مقام سازی در برابر توطئه های دشمنان بر شمرد و ضمن ارائه آماری از وقوع بزه و آسیب اجتماعی و تاثیر پذیری از شبکه های ماهواره ای دشمنان جمهوری اسلامی ایران. در یکی از شهرهای مهم کشورمان از یک هزار جوان و نوجوان که دارای تفکر بسیجی و اندیشه های متعالی معرفی داشتند و در مسیر اهل بیت عصمت و طهارت بودند انحراف و اسیب در حداقل بود در حالیکه جوانانی که احیانا در این عرصه نیستند سریع تر ، راحت تر ، در معرض انحراف دچار اسیب ها هستند. دکتر حمید صبری ماهواره را یک ابر رسانه گسترده که مبتنی بر اصول مخاطب شناسی و قدرت نرم و با هدف معینی و انحصاری مشغول به فعالیت است خواند و افزود که این دیو رسانه ای سالهاست دامنگیر فضای ارزشی و پاک کشورمان ایران اسلامی شده است و در صدد و در حال پیاده کردن فرهنگ سست و فاسد غربی و الحادی است بگونه ای که با مخاطب خود گرم می گیرد. و با ایجاد مشترکات و علایق افراد وارد جامعه و خانواده های ایرانی می شود. این استاد بر جسته علوم رسانه و ارتباطات و روابط عمومی ترویج بدحجابی و بی حجابی را از کارکردهای شبکه های ماهواره ای عنوان کرد و در ادامه بحث خود حجاب را یک مقوله ارزشی و نشانه عفت عمومی دانست که حافظ کرامت عالی انسانی است وی افزود که لازمه عفت در جامعه بویژه جامعه متعالیه اسلامی پوشش است وی هدف رسانه های غربی را از پخش سریال های و فیلم های سینمایی ترویج خانواده های انسجام گسیخته و بی سر و سامان در مقابل ساختار مستحکم و سستی خانواده هاست و عادی جلوه دادن خیانت های زنان بر شوهران را در این تولیدات ماهواره ای غرب از بین بردن قبح زشتی ها و بدی ها در جامعه ایرانی اسلای ماست از طرفی بی هویت سازی خانواده بی اهمیت جلوه دادن احترام والدین در خانه ها و عادی جلوه دادن رابطه جنسی دختر و پسر قبل از ازدواج و هم چنین عادی جلوه دادن سقط جنین و نهایتا ترویج بی تفاوتی نسبت به حریم خانه از اهداف شوم این برنامه های شبکه های ماهواره ای غرب می باشد دکتر حمید صبری در پایان سخنان خود با اشاره به این مطلب که شبکه های ماهواره ای سعی دارند تابی بند و باری و فحشا را شادی و نشاط جلوه دهند و دین و ارزشهای الهی جامعه را کهنگی و غم الود القاء کنند اما این نشاط ممکن است نشاط ظاهری زود گذر باشد و مقطعی و کاذب است و پس از نشاط کاذب ابتذال و افسردگی خواهد امد که نهایتا ممکن است به خودکشی هم بیانجامد لازم به ذکر است که این همایش به دعوت بسیج و کارمندی سپاه در این مرکز پزشکی تخصصی بر پا شده بود .

دایره المعارف روابط عمومی ایران بی نظیرترین تولید محتوا در عرصه روابط عمومی توسط دکتر حمید صبری تدوین می شود.

دایره المعارف روابط عمومی ایران یک طرح علمی ملی که در حقیقت بی نظیر ترین تولید محتوا در عرصه روابط عمومی می باشد و توسط استاد دکتر حمید صبری در تبریز شهر اولین ها تدوین شده و بزودی شاهد انتشار این مجموعه علمی فاخر خواهیم بود گفتنی است این اثر با ارزش تز فوق دکترای این استاد فرزانه است که به شکل دایره المعارف در می اید. دکتر حمید صبری معتقد است که دایره المعارف روابط عمومی ایران ابزاری است که می تواند به درک مجموعه ای از کارشناسان و صاحب نظران روابط عمومی و ارتباطات بعنوان صاحب نظر در بهبود تصویر این صنعت ، هنر و حرفه وارد عمل شده کمک کند. استاد هدف از تدوین این مجموعه یعنی دایره المعارف روابط عمومی دادن دیدگاه منسجم و روشن و متقاعد کننده نسبت به ماهیت روابط عمومی ایران و رسالت های ان و چالشهای موجود در این عرصه است پرچمداران ایجاد تفاهم و همکاری نیروهای بالقوه و بالفعل موسسات و شرکت ها در جامعه با آنها روبرو شود محتوای این اثر بی بدیل به بیش از ۶۰۰ عنوان مدخل اصلی و صدها مدخل فرعی در حوزه روابط عمومی است در این مجموعه تلاش شده دانسته های بومی ایرانی خودمان را از عمق تاریخ حتی زمان کمبوجیه و دوره های هخامنشی و ساسانی و … استخراج نموده تجمیع شود.
و در اختیار همه علاقمندان روابط عمومی در ایران اسلامی و اقصی نقاط عالم قرار داده شود. خوشبختانه کار پر پیچ و خم و سخت و دشوار تدوین در مراحل پایانی خود است. و بخش اعظم آن تایپ ، اصلاح و عناوین ترجمه هم شده است. و باز سعی شده یک هزار عکس تصویر و طرح گرافیکی اماده بهره گیری و استفاده قرار گیرد. این پروژه علمی ملی زیر نظر موسسه علمی و هنری و پژوهشی تاریخ پژوهان سهند تبریز که یک موسسه مردم نهاد است تدوین شده و منتشر خواهد شد. دکتر حمید صبری برای تدوین این اثر از هزاران منبع علمی ، مقاله ، کتاب ، سایت ، مجله ، وبلاگ ، نشریه ، آرشیو، فصلنامه و اشخاص و موسسات علمی و نهادها و موسسات و انجمن های تخصصی روابط عمومی بهره برده است. دایرالمعارف روابط عمومی ایران حاوی واژه ها ، تعاریف ، تفاسیر ، تئوری ها ، نقش ها و بایدها و نبایدها و موضوعات متنوع و جدید در حوزه رووابط عمومی است از جمله :
مفاهیم ، اصطلاحات تخصصی ، مدل ها ، سیر تطور روابط عمومی در ایران ، رسانه ها ، شخصیت های ایرانی روابط عمومی ، پیش کسوتان عرصه روابط عمومی ، محققان ، مولفان ، صاحب نظران ایرانی در سطح جهان شهدای عرصه روابط عمومی ، تالیفاتی که در حوزه مقالات ، پایان نامه ها ، همایش ها ، کنفراس های ملی و بین المللی ، روابط عمومی استانهای کشور جوایز روابط عمومی و صدها عنوان دیگر از محتوای کیفی مجموعه می باشد. ویژگی های که این دانشنامه علمی و کتاب جامع در یک کلام دایره المعارف روابط عمومی ایران دارد عبارت است از :
۱ـ عام شمول بودن گستره و جنبه تخصصی آن در روابط عمومی
۲ـ بهره گیری از غالب توانایی های دانشمندان و صاحب نظران روابط عمومی ایران اسلامی
۳ـ اجتناب از نگرش محدود و به اصطلاح عدم سطحی نگری
۴ـ استفاده از همه عالمان روابط عمومی هر دیدگاه و سلیقه که دارند
۵ـ مراعات اخلاق نویسندگی و نشر
۶ـ اموزش و آماده سازی مخاطبان برای هزاره دانایی
۷ـ بومی سازی و تولید محتوایی در روابط عمومی ایران
۸ـ یکپارچه سازی و تجمیع اطلاعات مربوط به سواد روابط عمومی ایران
۹ـ کمک به تحقق نهضت تولید علم و فکر و جنبش نرم افزری کشور که از دغده های رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و هست
۱۰ـ ارائه تصویری همه جانبه علمی و روشن از روابط عمومی ایران به جهان
۱۱ـ توانمند سازی خانواده بزرگ روابط عمومی ایران
۱۲ـ ایجاد بانک اطلاعاتی قوی و تمام عیار از داشته ها و دارایی های روابط عمومی ایران در عرصه علمی
۱۳ـ برخ کشیدن داشته هایمان در عرصه روابط عمومی به جهانیان
۱۴ـ تحقق شعار ما می توانیم در همه عرصه های علمی بویژه روابط عمومی ایران
در پایان عرض می کنیم که بیاری حق دایره المعارف روابط عمومی ایران یکی از با ارزش ترین تولید محتوا ها در دنیای رسانگری و روابط عمومی خواهد بود انشاالله.

چاپ چاپ