رئیس حوزه‌ی شهردار زاهدان؛

تا مشارکت مردم در همه‌ی ابعاد محقق نشود هرچه اعتبار و امکانات داشته باشیم نخواهیم توانست به نتایج دل...

تاریخ انتشار: 14 نوامبر 2014 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل؛ رئیس حوزه‌ی شهردار زاهدان گفت: یکی از استراتژی‌های مهم شهرداری زاهدان توجه به مشارکت مردمی و استفاده از توان بالای آنها در اداره‌ی امور و برنامه‌های شهروندی می‌باشد و در واقع تا مشارکت مردم در همه‌ی ابعاد محقق نشود هرچه اعتبار و امکانات داشته باشیم نخواهیم توانست به نتایج دلخواه برسیم.
نظیراحمد هاشم‌زهی بیان داشت: شهرداری زاهدان تا کنون از طریق مباحث فرهنگی به موضوع مشارکت مردمی ورود پیدا کرده و اخیراً از طریق معاونت فرهنگی و امور اجتماعی نیز با تشکیل کارگروه‌های اجتماعی در محلات مختلف در این راستا گامهای موثری را برداشته است.
وی افزود: کارگروه‌های اجتماعی در محلات بااستفاده از مردم محله‌های مختلف و از بین تحصیل کرده‌ها، معتمدین، روحانیون و سایر اقشار دلسوز به آبادانی شهر تشکیل می‌شوند و این امر حرکت بسیار خوبی برای مشارکت دادن مردم در سرنوشت شهر می‌باشد.
وی در ادامه از ساماندهی بازار رسولی زاهدان در آینده‌ی نزدیک خبر داد وگفت: بازار رسولی یکی از نقاط ثقل اقتصادی شهر زاهدان محسوب می‌شود و به لحاظ مراجعه‌ی زیاد شهروندان و علی‌الخصوص مسافران به این مکان از اهمیت زیادی برخوردار است و در همین راستا برنامه‌ها و طرحهای مختلفی را برای ساماندهی این محل در دستور کار داریم.
وی اظهار داشت: موضوع رفع ترافیک موجود در بازار رسولی، تبدیل این محل به پیاده‌راه، ساماندهی مبلمان و بازگشایی انتهای خیابان مولوی حسین‌بر از جمله برنامه‌هایی است که ان‌شاءا… در این موقعیت اجرا خواهند شد.
هاشمزهی در خصوص آسفالت معابر سطح شهر نیز توضیحاتی داد و گفت: آسفالت معابر در نقاط مختلف شهر جزء برنامه‌های اصلی ماست و با توجه به نیازسنجی‌های صورت گرفته این امر بر طبق اولویتها و برنامه‌های ازپیش تعیین شده با جدیت در حال اجراست به طوری که ماهیانه با مصرف ۴۰۰۰ تن قیر نسبت به آسفالت۴۰ هزارمتر مربع از معابر شهر اقدام می‌شود اما با توجه به وسعت شهر زاهدان و نیاز مبرمی که برای این امر در نقاط مختلف احساس می‌شود انجام آن زمان زیادی را طی خواهد کرد و ما امیدواریم شهروندان عزیز با مشارکت و همکاری‌شان شهرداری را در این مسیر یاری کنند.

چاپ چاپ