تاریخ انتشار: 16 نوامبر 2014 - اخبار

بیانیه شهرداری اصفهان به مناسبت روز حماسه ایثار اصفهان

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

مردم پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی با تمام وجود در مسیر حمایت از انقلاب پیشرو خواهند بود
شهرداری اصفهان در بیانیه ای با گرامیداشت ۲۵ آبان ماه ۱۳۶۱ روز حماسه ایثار اصفهان تاکید کرد: تقدیم بیش از ۲۳ هزار شهید استان اصفهان و تشییع بیش از ۳۷۰ شهید گلگون کفن در یک روز سند زنده ای برای این ادعاست که مردم پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی با تمام وجود، از دین و نظام و اسلام و انقلاب و امام خود حمایت کرده و در مسیر حمایت از انقلاب پیشرو خواهند بود.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای روابط عمومی شهرداری اصفهان ،در این بیانیه تاکید شده است: پیام حضرت امام خمینی(ره) مُهر تأییدی بر این دینداری است، آنجا که فرمودند «… شما در کجای دنیا می توانید جایی را مثل اصفهان پیدا کنید؟ همین چند روز پیش، فقط در شهر اصفهان حدود سیصد و هفتاد نفر را تشییع کردند.» آری بی شک ۲۵ آبان ماه روزی پرافتخار بر دفتر خاطرات مردم نصف جهان خواهد بود زیرا آسمان در این روز مزین به نور حقیقت طلبی جوانان برومندی شد امام خامنه ای این فرموده را برازنده آن دانستند که:”حقیقتا چهره های شهدای برجسته اصفهان همین حالا مثل ستاره دارند می درخشند. همین حالا راه انقلاب را به ما نشان می دهند. بالنجم هم یهتدون. با این ستاره ها می شود راه را پیدا کرد.”
بیانیه شهرداری اصفهان می افزاید: نام گذاری روز ۲۵ آبان با عنوان روز حماسه ایثار مردم اصفهان یادی از دلاور مردانی است که استقلال و سربلندی ایران اسلامی مرهون خون های پاک آنهاست و رمز موفقیت جوانان اصفهان در انقلاب و دفاع مقدس را می توان در دین باوری و ریشه دار بودن مردم اصفهان دانست.۲۵ آبان روز حماسه و ایثار مردم اصفهان، روز تشیع بیش از ۳۷۰ شهید گلگون کفن استان اصفهان می باشد،روزی که مردم اصفهان فرزندان خود را در آغوش کشیدند تا نغمه عندربهم یرزقون و وتحقق وعده الهی را سردهند و این وعده را برازنده فرزندان خود بدانند.
در پایان بیانیه شهرداری اصفهان آمده است: مدیریت شهری اصفهان با گرامیداشت این روز بزرگ و تاریخی بر دلاور مردی های شهدای گرانقدر و جانبازان و آزادگان سرافراز درود می فرستد و بر ادامه راه این عزیران تاکید می ورزد.

چاپ چاپ