تاریخ انتشار: 16 نوامبر 2014 - اخبار, اخبار شهرداری ها, از سراسر ايران

منطقه۴شهرداری تهران، پیشرو در توسعه بزرگترین خط متروی خاورمیانه...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

منطقه۴شهرداری تهران، در راستای توسعه بزرگترین خط متروی خاورمیانه اقدامات گسترده ای را دردستور کار قرار داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، سید محمد مهدی میرزایی معاون ترافیک و حمل و نقل منطقه ضمن اعلام این خبر گفت: خط ۳مترو با طول تقریبی۳۴کیلومتر از شمال شرق تهران شروع و با گذر از بزرگراههای ارتش و صیاد شیرازی به سمت جنوب غرب پایتخت ادامه خواهد یافت و ازاین خط به عنوان طولانی ترین و پرترددترین خط متروی خاورمیانه نام برده شده است.
میرزایی ادامه داد: برهمین اساس پوشش منطقه ای این خط در محدوده منطقه ۴شهرداری تهران با جانمایی ۴ایستگاه مدنظر قرارگرفته شده است که دراین بین ایستگاه تقاطع بزرگراه صیادشیرازی و خیابان گیلان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی با بیان اینکه این ایستگاه براساس برآوردهای انجام شده دومین ایستگاه پرتقاضای خط۳ می باشد، افزود: دسترسی به محدوده های میدان هروی و پاسداران و بیمارستان گلستان نزاجا از طریق این ایستگاه صورت خواهد گرفت که ازاین رو توسعه و ساخت خط ۳مترو در منطقه۴شهرتهران، جایگاه ویژه ای برای شهروندان منطقه خواهد داشت.
معاون ترافیک و حمل و نقل منطقه ۴ تصریح کرد: در همین راستا معاونت حمل و نقل ترافیک منطقه۴، جهت بهبود و افزایش عملکرد سامانه حمل و نقل ریلی از یک سو و کاهش بار ترافیکی محدوده ایستگاهها و ارتقای سهولت دسترسی شهروندان از سوی دیگر، اقدامات ویژه ای را دستور کار قرار داده است.
میرزایی، برآورد نیازها و تقاضای سفر را ازجمله اقدامات منطقه در راستای توسعه خط۳مترو اعلام کرد و گفت: هدف از این اقدامات شناسایی بالقوه عوارض احتمالی ایجادشده در سطح محدوده و درنظرگرفتن راهکارها برای کاهش سفر با وسایل نقلیه شخصی و پوشش نیازهای این حوزه می باشد.
وی طراحی و ایجاد فیدر تغذیه کننده حمل و نقل همگانی را از دیگر فعالیتهای این حوزه عنوان کرد و افزود: به منظور کاهش عوارض ترافیکی محدوده ایستگاهها، معاونت حمل و نقل و ترافیک ضمن بررسی نیازهای شبکه حمل و نقل عمومی برای افزایش پوشش دسترسی به ایستگاههای مذکور، باتعریف مسیرهای جدید و اصلاح مسیرهای موجود، برنامه ریزی لازم برای سهولت دسترسی به خط ۳مترو در قالب ایجاد پایانه و اصلاح خطوط تاکسیرانی در محدوده را دردستور کار قرار داده است.
میرزایی به ارائه تسهیلات مورد نیاز ترافیکی در این حوزه اشاره کرد و گفت: به منظورمدیریت تقاضای سفر در سطح منطقه و ارتقای دسترسی به ایستگاههای مختلف محدوده خط ۳، معاونت ترفیکی منطقه ضمن ارزیابی نیازهای پارکینگ هرایستگاه در حوزه نفوذ آن اقدام به تهیه طرح، برآورد و جانمایی نموده است.
همچنین مدیریت ترافیکی منطقه، اصلاح هندسی معابر بلافصل مجاور ایستگاهها را به طور جدی مدنظر قرار داده است و درخصوص طرحهای اصلاحی، بادرنظرگرفتن جزئیات مربوط به جانمائی مبلمان ترافیکی اهتمام ورزیده است.
پیمان ضیایی
مدیر روابط عمومی

چاپ چاپ