به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10:

تغییر رفتار شهروندان در گرو نهادینه سازی مبانی آموزشی است...

تاریخ انتشار: 18 نوامبر 2014 - اخبار
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

در اولین جلسه شورای آموزش های شهروندی سومین دوره از جشنواره مشکات منطقه ۱۰ علاوه بر معرفی این منطقه به عنوان معین اداره کل تشخیص وصول درآمد در محور اقتصاد خانواده و شهر، الزامات این جشنواره تبیین شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۰، در این جلسه که با حضور سید احمد علوی معاون توسعه و برنامه ریزی اداره کل آموزش های شهروندی، داود رهگوی معاون مالی و اداری اداره کل درآمد، حسین حکیمی معاون نوسازی اداره کل درآمد، رضا گودرزی مدیر روابط عمومی و مسئول دبیرخانه مشکات اداره کل درآمد، سید جواد حسینی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه و جمعی از مدیران در سالن جلسات مجموعه فرهنگی و هنری شهید حبیب غنی پور برگزار شد. سید احمد علوی معاون توسعه و برنامه ریزی اداره کل آموزش های شهروندی ضمن تشریح سیاست هاو برنامه های اجرای مرحله سوم جشنواره مشکات، با اشاره به ضرورت نگاه و توجه ویژه به معضلات شهر گفت: اهمیت بحث آموزش این است که اگر بخواهیم بهتر و راحت زندگی کنیم باید شهروندان را نسبت به این مسائل حساس کنیم و جشنواره مشکات فرایند آموزشی است که دغدغه های شهری را به شهروندان منتقل می کند.

وی افزود: این جشنواره در ۶ محور محیط زیست شهری، حمل و نقل و ترافیک، ایمنی شهری، سیما و هویت شهری، حقوق و تکالیف شهروندی، اقتصاد خانواده و شهر برای ۳ گروه سنی کودکان با موضوعیت نقاشی و خاطره نویسی، نوجوانان با موضوعات کاریکاتور، عکاسی و داستان کوتاه و بزرگسالان با موضوعات عکاسی، تصویر برداری، کاریکاتور، پوستر ایده خلاقانه برگزار خواهد شد.

سید جواد حسینی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با اشاره به اهمیت اجرای این جشنوراه در ترویج و نهادینه سازی آموزش و تغیر رفتار شهروندان گفت: آموزش یک فرایند است و هدف نیست و از طریق آموزش به اهداف می رسیم و تغییر رفتار شهروندان در گرو نهادینه سازی مبانی آموزشی است.

وی هدف از اجرای این طرح را نیل به اهداف متعالی و آرامش و آسایش در شهر و ارتقا رضایتمندی شهروندان برشمرد و تصریح کرد: در قبال هر حقی، تکلیفی نیز وجود دارد و برای ایجاد حق آرامش و داشتن شهری با هویت همراه با آسمان آبی و زمین پاک و اجرای ۱۸ طرح راهبردی باید شهروندان نیز تکالیف خود را در شهر به درستی انجام دهند.

حسینی تصریح کرد: آنچه در منطقه ۱۰ در محور اقتصاد خانواده و شهر مطرح است ملموس بودن خدمات توسط شهروندان و آگاه سازی آنان از نحوه هزینه کرد عوارض شهری در توسعه فضاهای خدماتی و … با همکاری اداره کل تشخیص و وصول درآمد است و تحقق آن جلب مشارکت شهروندان و همراهی آنان را با مدیریت شهری در پی خواهد داشت.

در ادامه این جلسه ضمن تشریح نحوه استفاده از سامانه جشنواره مشکات و بحث و تبادل نظر راهکارهای لازم برای اجرای بهینه طرح ارائه شد.

چاپ چاپ