سونامی بلند مرتبه‌سازی گریبان شهرهای کوچک را گرفته است
تاریخ انتشار: 08 فوریه 2015 - اخبار, اخبار شهرداری ها, از سراسر ايران

سونامی بلند مرتبه‌سازی گریبان شهرهای کوچک را گرفته است...

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

ﻫﻤﮕﺎﻣﯽ ﺁﺗﺶ ﻧﺸﺎﻧﯽ ﺑﺎ ﺑﻠﻨﺪ ﻣﺮﺗﺒﻪ ﺳﺎﺯﯼضروری است
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بهشهر ،سازمان آتش نشانی شهرستان بهشهر به ریاست حمیدازموده شهردار بهشهرمیزبان اکبریان کارشناس آتش نشانی دفتر امور شهریاستانداری و مدیران آتش نشانی استان مازندران بود.
حمیدآزموده شهردار بهشهر و رییس سازمان دراین نشست با تاکید بر اینکه ﻫﻤﮕﺎﻣﯽ ﺁﺗﺶ ﻧﺸﺎﻧﯽ ﺑﺎ ﺑﻠﻨﺪ ﻣﺮﺗﺒﻪ ﺳﺎﺯﯼضروری است گفت:
شهروندان باید به مساله ایمنی ساختمان محل سکونت خود اهمیت دهند و مقابله و ایستادگی در برابر این تغییرات، مانند مقابله با بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی است یعنی هدف از بلندمرتبه سازی باید اصولیودرست تعریف شود و پدیده‌ بلندمرتبه‌سازی بدون اینکه کارشناسی شود متاسفانه . گریبان شهرهای کوچک را گرفته است .
حمیدازموده با اشاره به اینکه در حال حاضر با سونامی بلند مرتبه‌سازی مواجه هستیم که تبدیل به اپیدمی شده است، گفت:
بلند مرتبه‌سازی فقط ایجاد مزاحمت برای ساکنان و مردم شهر نیست بلکه موضوع ایمنی است که باید تمهیدات ایمنی برای این بلند مرتبه‌سازی ها هم در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد:
طبق استاندارد جهانی به ازای هر ۵۰ هزار جمعیت شهری باید یک ایستگاه آتش‌نشانی وجود داشته باشد، حال آن‌که شهرهای بزرگ و برخوردار کشور نیز از چنین استانداردی بی‌بهره هستند اگرچه اکنون با کمبود ایستگاه آتش‌نشانی مواجه‌ هستیم، اما در ایام آخرین چهارشنبه سال، عید نوروز، تعطیلات، تاسوعا و عاشورا که ترافیک فعالیت سنگین‌تر است، با استقرار گشت‌های سیار و موتوری در نقاط حساس شهر، این کمبود ایستگاه‌ها را تا حدی جبران می‌کنیم.
شهردار بهشهر با بیان اینکه هیچ ماموریت و کاری در شهرداری مهم تر از ایمنی شهروندان نیست گفت:
حفظ جان شهروندان اولویت اول ما است؛ طبیعتا پیشگیری نیز درجای خود قراردارد اما وقتی حادثه ای اتفاق افتاد، این شما هستید که با تلاش و مجاهدت خود باید این خسارت ها را از بعد مادی و جانی به حداقل ممکن برسانید از این رو از همه شما تشکر می کتم که انصافا اینگونه عمل کردید.
اکبریان نماینده دفتر امور شهری دراین نشست عنوان داشت:
از آنجا که تجهیزات و لوازم مورد نیاز این سازمان از جمله انواع خودروها، نردبانمخصوص، کاتر، دربازکن، سیستم‌های تنفسی، لباس‌های ضد حریق، تجهیزات خودروها از خارج از کشوروارد می‌شود با توجه به قیمت بالا مشکلات زیادی درتهیه و خرید آن وجود دارد.
وی کمبود نیروهای عملیاتی را یکی دیگر از مشکلات این سازمان دانسته و خاطرنشان می‌کند:
گرچه کمبود نیروی انسانی متخصص و استخدام آنها از مشکلات اساسی آتش‌نشانی است، اما برای جبران این کمبود باید سعی شود با آموزش‌های تخصصی ایمنی امداد و نجات و تکرار روزانه آنها، نیروها همیشه آماده بوده تا سطح کیفی خدمات را افزایش دهید.
روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بهشهر

چاپ چاپ