در نشست عمومی شورا تاکید شد:

حضور باشکوه مردم کرمان در راه‌پیمایی یوم الله ۲۲ بهمن

پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها -

حضور باشکوه مردم کرمان در راه‌پیمایی یوم الله ۲۲ بهمن
سرویس خبر : اداره ی روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری کرمان

رییس شورای اسلامی شهر کرمان بر حضور باشکوه مردم در راه‌پیمایی یوم الله۲۲ بهمن تأکید کرد.
فتح‌الله مؤیدی در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان که با حضور سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد، ضمن تبریک ایام‌الله دهه‌ی مبارک فجر و گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی گفت: پس از گذشت ۳۶ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، مردم هم‌چنان به امام و ولی فقیه خود وفادار هستند و با حضور پرشور در راه‌پیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های امام و شهدا، مشت محکمی بر دهانِ ‌یاوه‌گویان و دشمنان نظام اسلامی خواهند زد.
هم‌چنین در این نشست، رؤسای کمیسیون‌های شورای اسلامی شهر کرمان به بیان آخرین مصوبات کمیسیون‌ها پرداختند.
منصور ایرانمنش رییس کمیسیون معماری و شهرسازی، ضمن قرائت مصوبات کمیسیون مربوط، از شهردار کرمان خواست تا برای دراختیارگرفتن ساختمانبیمارستان کرمان‌درمانو تبدیل آن به‌صورت موقت به پارکینگ عمومی برای حل مشکل ترافیک و نبود پارکینگ در چهارراه سمیه، با دانشگاه علوم پزشکی مذاکره کند.
علی منصوری رییس کمیسیون برنامه و بودجه نیز به درخواست شهرداری مبنی بر موافقت برای تخصیص ۴۰۰ میلیون تومان به مرمت مدرسه‌ حیاتیه و تبدیل آن به موزه‌ شهر اشاره کرد.
وی افزود: استانداری کرمان هم تعهد کرده تا مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان برای مرمت این مکان و تبدیل آن به موزه‌ی شهر پرداخت کند.
محمد یاسین پنجعلی زاده رییس کمیسیون حقوقی، املاک و سرمایه‌گذاری هم در غیاب رییس کمیسیون بهداشت، پسماند و محیط زیست به بیان آخرین مصوبات این کمیسیون پرداخت.
وی به نامه‌ دانشگاه علوم پزشکی کرمان مبنی بر این‌که از این پس زباله‌های عفونی بیمارستان‌ها به‌صورت امحاشده تحویل گرفته شود، اشاره کرد.
وی از برگزاری نشست هم‌اندیشی با نمایندگان دستگاه‌های مرتبط با مسایل شهری خبر داد و گفت: هم‌چنین در نشست آینده‌کمیسیون بهداشت، از نماینده‌ سازمان محیط زیست برای بررسی مسایل زیست‌محیطی شهر کرمان دعوت شده است.
وی هم‌چنین مصوبات کمیسیون حقوقی، املاک و سرمایه‌گذاری، آخرین مصوبات این کمیسیون را قرائت کرد.
در ادامه،زهرا لری رییس کمیسیون خدمات شهری خواستار بازدید از فعالیت‌های حوزه‌ خدمات شهری شهرداری کرمان شد.
انتشار فراخوان برای طراحی المان میدان شورا، استفاده از طرح‌های نو و جدید برای ساخت آب‌نماها و استفاده از طرح‌های نو در احداث فضاهای سبز شهری نیز از جمله مواردی بود که وی بر آن‌ها تأکید کرد.
رییس کمیسیون خدمات شهری هم‌چنین ضمن تقدیر از اجرای طرح‌های «محله‌ی سبز»، «مدرسه‌ی سبز» و «ارگان سبز»، از آغاز طرح محله‌ پاک در مناطق چهارگانه‌ شهر کرمان خبر داد و اجرای این طرح را موجب افزایش رضایتمندی شهروندان دانست.
لری افزود: برگزاری کلاس‌های آموزشی برای فرهنگ‌سازی در خصوص نگه‌داری و توسعه‌ی فضای سبز و کاشت گل و گیاهان آپارتمانی از دیگر اقدامات قابل تقدیر شهرداری کرمان است.
وی هم‌چنین از موافقت شورای اسلامی شهر کرمان با کلیات طرح شهردار کرمان مبنی بر آسفالت معابر شهر از طریق فاینانس داخلی خبر داد و گفت: جزییات این طرح نیز در کمیسون برنامه و بودجه‌ شورای شهر بررسی خواهد شد.

رویا دیوان‌بیگی رییس کمیسیون فرهنگی و آی‌تی هم در این نشست ضمن تبریک ایام‌الله دهه‌ی فجر، بر ثبت روز ۲۴ مهر (آتش‌سوزی مسجد جامع کرمان توسط عوامل رژیم محنوس پهلوی) در تقویم ملی تأکید کرد.
وی افزود: همان‌گونه که مردم تبریز و قم در یک روز خاص به دیدار مقام معظم رهبری می‌روند، مردم کرمان هم باید به مناسبت روز ۲۴ مهر به دیدار رهبر معظم انقلاب بروند.
وی ادامه داد: به‌دنبال این هستیم تا این مهم از سوی نماینده‌ ولی فقیه در استان، نمایندگان مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی و شورای عالی استان‌ها پی‌گیری شود.
وی همچنین خواستار احیای مجموعه‌ی بناهای ماندگار شد و گفت: این مجموعه ظرفیت خوبی در زمینه‌ جذب خیران برای ساخت مکان های فرهنگی دارد و امیدواریم از این طریق، شاهد افزایش فرهنگ‌سراها و مکان‌هایی برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان باشیم.
وی هم‌چنین از میرزایی مدیرکل کمیته‌ امداد استان کرمان برای خودکفایی پنج هزار نفر از مددجویان کمیته‌ی امداد و فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برای برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت تقدیر کرد.
در این نشست ، کمال جوانمرد سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمان از پی‌گیری این شورا برای ثبت روز ۲۵ اسفند (سال‌روز شهادت شهید باکری) به‌عنوان روز «شهردار» و ۲۴ مهر به‌عنوان روز «مسجد جامع» در تقویم ملی خبر داد.
صدیقه زاهدی رییس کمیسیون اجتماعی، ورزش و جوانان هم در این نشست بر دعوت از سخنرانان مجرب برای بیان مسایل اجتماعی در سالن خانه‌ شهر تأکید کرد که مقرر شد این پیش‌نهاد برای نظرخواهی به معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان ارسال شود.
وی هم‌چنین خواستار فعالیت بیش‌تر دستگاه‌های متولی جمع‌آوری و سامان‌دهی متکدیان شد که در ادامه، مؤیدی رییس شورای اسلامی شهر کرمان از اقدامات شهرداری کرمان در زمینه‌ جمع‌آوری متکدیان از سطح شهر و به‌ویژه مسجد صاحب‌الزمان (آرامستان) تقدیر کرد.
در ادامه، زاهدی به تدوین سند اجتماعی استان توسط سازمان بهزیستی اشاره کرد و خواستار دعوت از آقای صادق‌زاده رییس سازمان بهزیستی برای ارایه‌ی موارد مربوط به این سند شد.
دعوت از فعالان در زمینه‌ مدیریت بحران از سازمان هلال احمر و مدیریت بحران شهرداری هم از دیگر موارد مطرح شده از سوی رییس این کمیسیون بود .

چاپ چاپ